Dobré zprávy z Újezda a okolí – díl 44: chytrá síť NSZM, Geopark, Den sousedů a kolo pro Verunku z Masarykovy ZŠ

ČR: Chytrá Národní síť Zdravých měst ČR 
Národní síť Zdravých měst ČR a Smart City Institut spolupracují! Podepsání deklarace o spolupráci v programu Smart Cities – tzv. Chytrých nebo Inteligentních měst se uskutečnil 19. května v Praze na Novotného lávce, v rámci celostátní Sekce NSZM ČR.
Program Smart Cities se zaměřuje na dosud opomíjený potenciál moderních technologií pro rozvoj měst a obcí. Situace se nyní má razantně změnit. Jen do roku 2020 bude podle odhadů proinvestováno v České republice až 100 mld. Kč, a to zejména v oblastech energetiky, mobility a dopravy, odpadového hospodářství, bezpečnosti a řízení samospráv. Bude možné financovat řadu projektů a aktivit s využitím nových digitálních, informačních a komunikačních technologií, které mají v konečném důsledku napomoci vylepšit kvalitu života obyvatel, zefektivnit a zlevnit vybrané postupy ve městech.
zdroj: NSZM


Říčany: nový Geopark

Nový Geopark, jehož součástí je i geologická laboratoř, představuje horniny z celé země. Jednotlivá stanoviště jsou navíc osázena typickými rostlinami, takže připomínají botanickou zahradu. Toto centrum pro výuku geologie, které bude sloužit  žákům a učitelům přírodních věd i široké veřejnostivzniklo na nádvoří základní školy na Masarykově náměstí v Říčanech u Prahy. Model paleontologického naleziště například umožňuje hledat a odkrývat kosti dinosaurů či obrovské schránky hlavonožců. V jezírku je možné vyzkoušet rýžování zlata a pozorovat, jak vznikají delty řek. V geoparku budou návštěvníci poznávat drahokamy a dozví se třeba i to, že na českém území kdysi vybuchovaly sopky a byly supervulkány. Současné výukové programy jsou zaměřené na přírodu, historii a řemesla, od příštího školního roku k nim přibudou i kurzy věnované čistě geologii.
zdroj: NSZM, Eniweb


Dolní Počernice: Den sousedů 2016

Fotogalerii ze Svátku sousedů, který se konal 31.5. 2016  v prostorách úřadu MČ Praha-Dolní Počernice, najdete zde


Újezd nad Lesy: charitativní sbírka se skvělým výsledkem

Na vernisáži výstavy Pamatuj si své jméno v Újezdském muzeu dne 25.5.2016, při níž účinkoval též školní pěvecký sbor Sovička, bylo vybráno 15 500,- Kč, určených na nákup speciálního kola pro Verunku z II.E Masarykovy ZŠ v Újezdě nad Lesy. Poděkování patří všem dárcům, organizátorům, autorům i účinkujícím! Poděkování od Verunčiných rodičů na webu školy ZDE.

 

 

Související příspěvky