Dobré zprávy z okolí – díl 39: veřejné záchodky a pítka v Praze, festival Mezi ploty 2016

Praha: mapa pražských veřejných záchodků
Mapa pražských WC  přehledně lokalizuje síť veřejných toalet v Praze a  současně informuje i o provozních hodinách. Mapa bude pravidelně aktualizována a s její pomocí budou systematicky podporovány snahy o udržení čistějšího města. Mapu zadal Odbor informatiky MHMP a  připravil ji Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy s cílem omezit  znečišťování veřejných prostor močením. Mapa veřejných toalet je k dispozici na adrese: http://www.geoportalpraha.cz/mapy-online , zobrazení po rozkliknutí ikonky „Prostředí“ a dále „WC“.
zdroj:praha.eu


Praha: zprovoznění veřejných pítek před letní sezonou

Fontány a pítka na veřejných prostranstvích v Praze jsou v provozu od května do října. Všechna pítka, která jsou napájena vodou z veřejného vodovodního řadu, prochází údržbou v dubnu a pravidelnými kontrolami i v průběhu letní sezony. Technická správa komunikací hl. m. Prahy má ve správě 9 pítek a 3 fontánky. Více info, včetně umístění pítek, najdete ZDE.


Praha: pozvání na festival Mezi ploty

Na letošním festivalu Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice odehraje 28. a 29. května, vystoupí na 14 scénách více než stovka špičkových hudebních a divadelních souborů, ale i tanečníků, mimů, kouzelníků a představitelů nového cirkusu. Festival si jako pomyslné motto zvolila otázku „Jsme normální?“, kterou klade svým účinkujícím a příznivcům. Podrobnosti o festivalu a účinkujících jsou zde: www.meziploty.cz
zdroj: Pražský Patriot ZDE

náhledový obrázek: WC v Praze v 19. století, www.novinky.cz

Související příspěvky