Dobré zprávy z okolí – díl 61: pozvání na výlov Placin v Klánovickém lese v sobotu 7.10.2017, dokončený pasport zeleně v Úvalech

Výlov rybníka na Placinách v Klánovickém lese
„V sobotu 7. října se jako každý podzim uskuteční výlov našeho chovného rybníka na Placinách. Rádi bychom na tuto sváteční událost pozvali všechny místní i přespolní. Výlov začne v 9 hodin ráno, prodej ryb pak krátce poté. Čerstvě nalovené ryby si bude možné na rybniční hrázi i zakoupit. V provozu bude udírna a čerstvě vyuzený kapr jistě přijde k chuti.

Týden na to, v neděli 14. října pořádáme tradiční dětské rybářské závody. Zúčastnit se mohou i děti bez rybářských zkušeností. Naši rybáři rádi každému vše vysvětlí a bude i možnost zapůjčit si potřebné rybářské vybavení. Pro všechny je přichystáno pohoštění z grilu i z udírny, každý závodník si bude moci odnést dvě ryby, které si sám uloví. Pro nejlepší soutěžící jsou přichystány hodnotné ceny. Registrace začíná v 8 hodin, závody pak budou probíhat od devíti do dvanácti hodin.

Těšíme se, že na obě akce, které jsou vyvrcholením naší celoroční práce, dorazí nemálo příznivců Petrova cechu.

Za výbor MS ČRS

Richard Hladík, předseda“

zdroj: MČ Praha – Klánovice


Kompletní zdokumentování zeleně v Úvalech je dokončeno

Pasport zeleně spolu s Generelem zeleně je základním koncepčním  podkladem který slouží pro správu a údržbu zeleně v Úvalech. Pasport zeleně na zvolené ploše podrobně analyzuje skladbu a zastoupení (počty a plochy) jednotlivých typů vegetačních prvků (tedy „zeleně“).

Teď již třeba víme, že město v intravilánu vlastní (tedy i pečuje) o 257 923 m2 zeleně (tedy necelých 26 hektarů). Dále také víme, že cca 70 % ploch tvoří trávník. Že je ve městě téměř 2,5 km stříhaných plotů (které jsou dále děleny dle výšky a složení), 30 000 m2 břehových porostů, nebo zhruba 250 nově vysazených stromů s potřebou rozvojové péče.

Pasport zeleně navazuje na již zpracovaný Generel zeleně.
Oba dokumenty si můžete stáhnout ze stránek odboru životního prostředí a územního plánu.
Autorem obou dokumentů je kolektiv ing. Lukáše Štefla, PhD., zahradního architekta města Úvaly

zdroj: Město Úvaly

 

Potřebujete povzbudit?
Přehled dobrých zpráv najdete v ON
v rubrice Dobré zprávy z okolí ZDE.

Související příspěvky