Dobré zprávy z okolí – díl 50: veřejná soutěž o logo a grantové programy v Běchovicích, nový Dům sociálních služeb v Libni

Běchovice: Veřejná soutěž o nové logo MČ
Městská část Praha -Běchovice v říjnu 2016 vyhlásila veřejnou soutěž na výtvraný návrh pro nové logo Běchovic. Odměna vítězi soutěže je 5 000,- Kč. Návrhy jsou přijímány do 2.1.2017 do 14 h. Podrobné informace, podmínky soutěže a přihlášku do soutěže najdete na úřední desce Běchovic ZDE.


Běchovice: Grantový program MČ pro rok 2017

Informace, podmínky a přihlášky do grantového programu MČ Praha Běchovice pro rok 2017 jsou zveřejněny na úřední desce ZDE.

zdroj: MČ Praha – Běchovice

Běchovice - socha běžců

 

Praha 8: Nový dům sociálních služeb v Libni
Ve středu 30. listopadu (změna z původního 21.11.) se v 17 hodin slavnostně otevře nový Dům sociálních služeb v ulici S. K. Neumanna 2475, Praha 8 – Libeň. Provozovatelem je Obvodní ústav sociálně-zdravotnických služeb (OÚSS), který je příspěvkovou organizací městské části Praha 8.

Od 1. listopadu 2016 byl postupně zahájen provoz prostor pro krátkodobé pobytové odlehčovací služby s potřebou celodenní péče v prvním patře objektu a jsou přijímáni její klienti. Ve 2. patře objektu se nachází 31 lůžek domova se zvláštním režimem, které budou určeny pro klienty se sníženou soběstačností, jejichž zdravotní stav vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby. Tato část DSS by měla být otevřena v průběhu příštího roku.

Lidé, mající zájem o přijetí do péče Domu sociálních služeb, naleznou všechny potřebné poklady a kontakty na internetových stránkách Obvodního ústavu sociálně-zdravotnických služeb www.ouss8.cz

zdroj:Diakonie, NSZM

Související příspěvky