Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Dobrá zpráva z Prahy: zelený pás a pěší propojení od Sparty ke Stromovce

Dobrá zpráva z Prahy: zelený pás a pěší propojení od Sparty ke Stromovce

Pražští radní v pondělí 12. 12. 2022 schválili memorandum o společném postupu ohledně pozemků v Bubenči, které se uvolní po dokončení modernizace železniční trati z Masarykova nádraží směrem na Kladno a Letiště Václava Havla.

Na místě trati v pásu za stadionem Sparty směrem ke Stromovce vznikne zelený pás, pěší promenáda a cyklostezka.
Pozemky se propojí se Stromovkou a rozšíří se tím plocha parku.

… Zmíněné pozemky jsou ve vlastnictví České republiky, s právem hospodařit náležejícím Správě železnic. Memorandum předpokládá, že po zahloubení trati do tunelu vyhodnotí Správa železnic pozemek jako nepotřebný a bude s hlavním městem jednat o převodu do jeho vlastnictví.

Celá TZ náměstka pražského primátora Adama Scheinherra ze 14. 2. 2022 na praha.eu ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační – Praha, Bubeneč, Stromovka, zasněžený park II, rok 2010, zdroj: Wikimedia


Tenhle článek měl původně název „poslední koncepční a dobrá zpráva z Prahy“, protože byl nachystám před čtvrtkem 15. prosince 2022, kdy se pražská ODS už už třásla na uzavření opoziční mlouvy s babišovým ANO. Vzhledem k tomu, že oba politické subjekty mají téměř shodný pohled na to, co je důležité (arogance, moc, prachy, auta a beton), Praha se pod jejich ostudným vedením neodvratně sunula do minulého století. Nebo spíš do mafiánských devadesétek a bémovských desátek. Po městě 21. století, po koncepčním rozvoji a udržitelnosti, což byl neuvěřitelný výsledek volebního období 2018 – 2022 s Piráty, Prahou Sobě, STAN a topkou, by byla na další hnusné roky veta. Opoziční smlouva v ten čtvrtek nevyšla – více ZDE. S dobrými zprávami z Prahy se tedy (doufejme) ještě neloučíme… ZK

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Krajina je v našich rukou. Tentokrát vyrazíme na pole s regenerativním zemědělcem Petrem Sýsem

Tak jak teda – budeme mít do pár let úrodnou půdu totálně vydrancovanou, nebo je tu i jiná cesta? V pokračování našeho videa uvidíte lidi z praxe, kteří se nebáli ...