Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Do Českého ráje znovu vyjede Cyklobus v sobotu 28. května 2022

Do Českého ráje znovu vyjede Cyklobus v sobotu 28. května 2022

 

Dominantou a symbolem Českého ráje je zřícenina hradu Trosky, ale k návštěvě je zde celá řada dalších památek – cyklobus 997 obsluhuje mimo jiné obec Sobotka a obec Libošovice, kde blízko autobusové zastávky Libošovice, Podkost, hrad Kost se nachází jeden z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice – hrad Kost https://www.kost-hrad.cz/. V obci Sobotka se nachází lovecký zámeček Humprecht, který tvoří krásnou dominantu krajiny a je proslulý svou akustickou, takřka 17 m vysokou, hudební síní https://www.humprecht.cz/. Za návštěvu rovněž stojí Mnichovo Hradiště, Hrubý Rohozec či Dětenice. Je zde také mnoho zřícenin, skalních hradů a vyhlídek. Nádherný výhled se nabízí například z Kozákova, nejvyšší hory Českého ráje.

Malebnost Českému ráji dodávají stavby lidové architektury. Obdivovat je můžete například ve Vesci u Sobotky, v osadě Mužský, ve čtvrti Trávníky v Železném Brodě a na mnoha dalších místech. Více informací k Českému ráji je k dispozici zde: https://www.cesky-raj.info/cs/co-navstivit/

Zdroj:

Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání z Úval na Den Země na Klepci ve středu 29. března 2023