Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Hlavní město Praha má rozpočet na rok 2022. Obsahuje strategické investice i splácení dlouhodobého dluhu

Hlavní město Praha má rozpočet na rok 2022. Obsahuje strategické investice i splácení dlouhodobého dluhu

Hlavní město sestavilo na rok 2022 rozpočet v objemu přesahujícím 90 miliard korun. Po projednání jej schválilo pražské zastupitelstvo.

Praha se znovu zaměří na aktuálně chystané strategické investice, na které je alokováno rekordních 20 miliard korun. Nejvíc peněz je určeno na dopravu, významné částky ale poputují i do dalších důležitých oblastí fungování města. Mezi klíčové projekty patří výstavba metra D, výstavba a rekonstrukce mostů a parků nebo rekonstrukce a dostavba Průmyslového paláce.

Rozpočet Prahy na rok 2022 je jako každý rok vyrovnaný, počítá s meziročním růstem příjmů a finančními zdroji ve výši předpokládaných výdajů v objemu 92,6 miliardy korun.

Celou informaci najdete v TZ Pavla Vyhnánka, náměstka pražského primátora
včetně odkazu na kompletní prezentace rozpočtu Prahy 2022
16. 12. 2021 na praha.eu ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ústava je psaná pro slušné lidi, kteří mají svědomí a chápou ducha zákona. Rozhovor s Pavlem Fischerem, kandidátem na prezidenta ČR

První ze série rozhovorů Petra Kopáčka:   Program Pavla Fischera a více informací: https://www.pavelfischer.cz/   Sledujte Prezidentské volby 2023 v Otevřených novinách!