Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Devět nevládních organizací: dohoda o koordinované pomoci po tornádu. AKTUALIZACE

Devět nevládních organizací: dohoda o koordinované pomoci po tornádu. AKTUALIZACE

Devět nevládních organizací, nadací a nadačních fondů se dohodlo na koordinované pomoci lidem zasaženým tornádem.

Dárci jim v součtu svěřili přes půl miliardy korun, které chtějí organizace rozdělit mezi postižené spravedlivě, transparentně a podle dohodnutých pravidel. Během maximálně krátké doby (max. do 14 dnů) mají za cíl obyvatelům postižených obcí dopravit na účet základní pomoc 150 tisíc korun na domácnost, která bude nasměrována na opravy poničených domu a zajištění základních potřeb zasažených domácností.

Vedle této přímé pomoci Nadace Via kooperuje s jednotlivými 5 nejpostiženějšími obcemi, z nichž každé předá 5 milionů korun na zajištění základních potřeb a dalších, jako odvoz suti, nákup stavebního materiálu pro obyvatele aj. Nadace Via má v plánu zaštítit také následnou fázi obnovy komunitního života a sousedských vztahů v dotčené lokalitě, a to ve spolupráci s Jihomoravskou komunitní nadací. Část výtěžku celé sbírky poputuje také na Lounsko, kde sběr prostředků na obnovu zajišťuje ve spolupráci s Nadací Via Ústecká komunitní nadace.

 

 

Zdroj: Nadace Via, 29. 6. 2021

Nadace Via_banner_logo_malé

 

AKTUALIZACE 4. 8. 2021:

Na základě dohody o koordinovaném postupu pomoci zahájí v první srpnový týden spolupracující nevládní organizace, nadace a nadační fondy druhé kolo podpory pro lidi v obcích zasažených tornádem.

Více poškozené domácnosti obdrží stejně jako v prvním kole příspěvek 150 tisíc korun. Celkem plánují spolupracující organizace ze svých sbírek v této fázi podpory vyplatit více než 200 milionů korun.

Prvních téměř 230 milionů korun již organizace v první fázi pomoci rozdělily mezi více než 1 500 rodin, které tak mohly prostředky využít na opravy poničených domů a zajištění základních potřeb svých domácností.

Zdroj: Nadace Via

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Přestupní terminál Úvaly: cíl a výsledek architektonické soutěže

Železniční zastávka Úvaly patří mezi jedny z nejvíce vytížené železniční zastávky na trati Kolín – Praha. Proto již při rekonstrukce koridoru v letech 2015 – 2017 město Úvaly intenzivně spolupracovalo ...