Dám, dám si povolení sám aneb korupční architekttúra po Praze

Není-li vám volný úpadek pražské architektury a totální devastace veřejného prostoru, dejte městu zpětnou vazbu a hlasujte v anketě Skleněné peklo! Informace a odkaz na hlasování najdete ZDE. Termín je prodloužen do 29.února!

Ve středeční podvečer (10.2.2016) se sešla šedesátka Pražanů ke společnému zájezdu po skvostech pražských novostaveb. Zpívající květina Arnika s průvodkyní obyvatelům představili tři významné lokality. Na Rohanském ostrově lidé posoudili, zda tato podoba města je pro budoucnost nejlepší. Chystá se totiž zástavba další části ostrova. Central Park na Žižkově již z nedostatku zájmu zkrachoval. Administrativní komplex Crystal na Želivského zatím zeje prázdnotou. Kam Praha vykročí dál? Pravidla nastavuje nový Metropolitní plán, který má být zveřejněn letos v dubnu.“

Stejný zájezd se světoznámou agenturou Corrupt Tour jsme absolvovali v sobotu 13.2.2016, dokonce jako čestní účastníci, vylosovaní při hlasování v anketě Arniky „Skleněné peklo x Klenot Prahy“. Odjíždělo se od bývalé Fantovy kavárny Hlavního nádraží a tahle původně krásná a funkční budova by se nyní klidně mohla stát první položkou zájezdu… Dále už to šlo jako po korupčním másle: Penta, Nový Karlín, Rohanský ostrov, Central Park Žižkov a zlatý hřebík – vlastně „kel“ – Krystal na Vinohradské třídě. Těžká deprese, navzdory všeobecně dobré náladě účastníků zájezdu, přiléhavým komentářům průvodkyně Corrupt Tour a vtipným popěvkům kytky Arniky.

Profesionální fotky ze čtvrtka 10.2. najdete na webu Arniky ZDE, momentky ze soboty 13.2. jsou tady:

Reportáž iDnes z 15.2.2016 najdete ZDE.
Doporučujeme zejména fotogalerii s lákavým obrázkem bydlení v žižkovském Central Parku v prodejní nabídce.
Jaká je realita? Viz třetí obrázek ve fotogalerii….

A výlet po pražském pekle natáčela ČT pro magazin  Z Metropole,
termín vysílání budeme sledovat a zveřejníme.

Související příspěvky