Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Co nezakazuje zákon má zakazovat stud. Právnický a občanský pohled na babišovo ojebávání státu, zaměstnanců, voličů…

Čapí hnízdo v pravém slova smyslu není podnikem, ale pračkou peněz, ve které dochází k další trestné činnosti: peníze, za které bylo toto honosné miliardářské sídlo pořízeno a provozováno, mají být kompenzovány příjmy z reklamy na činnost jiných subjektů holdingu.

Jednoduše řečeno luxusní miliardářskou chalupu si pan Babiš odepisuje z daní a krátí daně v řadě svých dalších firem, jak na to upozornily německé daňové orgány, což však elegantně zametlo pod koberec Alenou Schillerovou tehdy řízené ministerstvo financí.

Babiš, dle mého nejlepšího přesvědčení, které mám na základě více než třicetileté právní praxe, ukradl vědomě a úmyslně 50 milionů. Na nákladech z reklam nakradl další miliony, které měl zdanit a nezdanil. Nepochybuji, že si odepsal z daní jako řidiče i únosce vlastního syna. Jeho manželku, psychiatričku, která z jeho syna, když už ho nepotřeboval, udělala blázna, už si nechal zaplatit veřejnými penězi tak, že jí instaloval do státní správy.

To už byl v pozici, kdy jeho holding začal prorůstat jak plevel státem a uchvacovat ho, jak je Babiš zvyklý. A v tom je on a jeho tým bývalých plukovníků a majorů státní bezpečnosti opravdu mistrem.

Neschopnost Fialovy vlády provést důslednou deagrofertizaci státní správy, zejména pak policie a systému státního zastupitelství, prolezlého jak neschopnými komunisty, tak všeho schopnými lumpy typu Grygárek a Rampula, je základní problém bránící tomu, abychom se jako společnost pohnuli někam do centra civilizované Evropy.

Stále jsme jen komunistický potěmkinovský stát a přes veškerou kvalitu současných soudců je všechno marné. Kde není žalobce, není soudce. Žalobce v kauze Čapího hnízda tento smutný fakt dokonale podtrhuje. Jeho snažení, které předvádí u soudu, přichází s mnohaletým zpožděním i s pachutí odložení kauzy a všemožných průtahů, které hlavní a jasnou dějovou linku pomáhaly rozpliznout.

Na závěr si dovolím jednu soukromou poznámku. Již ve starém Římě formuloval Lucius Annaeus Seneca jakési obecné etické pravidlo slovy „co nezakazuje zákon, zakazuje stud“.

Celý komentář advokáta Karla Jelínka z 22. 2. 2024 najdete na Hlídací Pes.org:
Jsme právní stát? Čapí hnízdo, Babiš a žáby na prameni české justice

Náhledový obrázek: ilustrační

Související příspěvky