Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Česko proti strachu v neděli 30. října 2022: byl nás plný Václavák. Děkujeme!

Česko proti strachu v neděli 30. října 2022: byl nás plný Václavák. Děkujeme!

Pod heslem Česko proti strachu svolal spolek Milion chvilek pro demokracii na nedělní odpoledne (30. 10. 2022) manifestaci na pražské Václavské náměstí. Chce ukázat, že krizi Česko zvládne, když bude držet pospolu. Akce se konala za demokracii a vyjádřila podporu Ukrajině. Lidé zaplnili téměř celé Václavské náměstí. Na dálku k účastníkům promluvila první dáma Ukrajiny Olena Zelenská.

Celá info na Novinky.cz ZDE.

 

 

„Milí a vzácní přátelé,

ještě teď cítím energii z dnešního Václaváku a vím, že na to jen tak nezapomenu. Díky Vám jsme ukázali velkou sílu demokratické většiny! A dali jasně najevo, že nebezpečným manipulacím, lžím a šíření nenávisti je třeba se postavit.

V době, kdy se do veřejného prostoru tlačí proruské síly, jsme společně vyslali mimořádně důležitý vzkaz české i světové veřejnosti: Dokážeme se postavit za českou demokracii i za napadenou Ukrajinu. Navíc jsme posílili naději, že současné výzvy zvládneme.

Dneškem to nekončí, právě naopak. Čeká nás ještě spousta práce. Nyní je ten nejlepší čas naskočit do rozjetého vlaku, aby další aktivity na podporu demokracie mohly pokračovat a měly reálný dopad.“

Záznam demonstrace Česko proti strachu a též jednotlivých projevů

najdete na FB Milionu Chvilek ZDE.

 

Přidám se a podpořím obranu demokracie

 

Náhledový obrázek a foto: ON

 

 

Pozvání v ON:

Nenechme se převálcovat strachem! Česko proti strachu v neděli 30. října

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha pomáhá městským částem zavádět „školní ulice“ jako vítané projekty pro zvýšení bezpečnost školáků

V září letošního roku přibude v Praze několik školních ulic. Projekt školní ulice upravuje na krátký čas průjezd automobilů vybranými ulicemi a dovoluje dětem bezpečně dojít do svých tříd. Spolupráce ...