O čem píše Život Úval 3/2017: diskuse s vlastní historií, akce a informace města, kulturní pozvánky

Co je na Úvalech v posledních několika letech tak sympatické? Co z malého městečka za Prahou dělá sebevědomé město, které přitahuje zájem okolí?   Tedy – kromě systematické práce s infrastrukturou, majetkem, plány a podobou města… a kromě neuvěřitelně pracovitého a schopného starosty, spolupracující rady města, soudných zastupitelů, fungujícího a komunikujícího úřadu? Možná veřejná diskuse o minulosti, z níž pochází naše současnost a formuje se budoucnost. Historii, kterou pokud neznáme a neuzdravíme, budeme muset opakovat se všemi chybami a omyly. Březnový Život Úval se tentokrát věnuje historii Sokola a neuzavřenému tématu Marie Majerové v Úvalech, celé číslo ke stažení: brezen_2017web

K temnému zářezu historie, tentokrát z r. 1944 se vrací tradiční happening Pamatuj!, kterému věnujeme samostatný příspěvek ZDE.
Samostatně též uvedeme pokračování tématu úvalského koupaliště.

Níže je výběr z březnového ŽÚ – aktuální informace o akcích města, zpráva z knihovny, která v Úvalech již dávno vstoupila do 21. století, a dobrá zpráva o veřejné knihovničce na úvalském nádraží. Doplněno třemi pozvánkami. Více si nenechte ujít v celém březnovém čísle.

Související příspěvky