S Burešem na věčné časy? Radši NE..

„Bratislavský krajský soud označil za nezákonné výpovědi bývalých příslušníků někdejší komunistické tajné policie StB, kteří nebyli zbaveni mlčenlivosti. Informoval o tom 11.10.2016 slovenský Ústav paměti národa (ÚPN), podle kterého nejnovější verdikt může znamenat obrat v jeho prospěch ve sporech, kterým tato instituce čelí, včetně sporu s českým vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem. Zmiňované odůvodnění použil krajský soud v jednom z případů, ve kterém ÚPN čelí žalobě ohledně oprávněnosti vedení jedné osoby coby agenta StB v archivních dokumentech. Podle ÚPN okresní soud opřel své rozhodnutí o výpovědi bývalých příslušníků StB, kteří nebyli zbaveni mlčenlivosti. Krajský soud, který to označil za vážné procesní pochybení a za nezákonně získané důkazy, rozhodnutí soudu prvního stupně zrušil…“
celý článek ČTK ze dne 11.10.2016 ZDE

Jakkoliv je vicepremiér Babiš názorově nestálý, v jednom ohledu je ukotven zcela jasně. Tou jedinečnou záležitostí je vztah k nebezpečné ideologii. Přestože se k členství v KSČ přiznal a dokonce i potvrdil, že mu měla pomoci ke snadnějšímu životu, vždy se tvářil, že se o této části svého života nechce moc rozpovídávat. Spolupráci s StB dokonce dodnes rázně popírá a jako svědky své „čestnosti“ zve na pomoc bývalé agenty státní bezpečnosti, kteří potvrzují, že si kolegu Bureše vymysleli.
Celý článek Viléma Bessera ze dne 12.10.2016, Svobodné fórum, ZDE

Projev Petra Pitharta, který pronesl minulý týden při nedožitých narozeninách Václava Havla, byl nejlepším oficiálním proslovem, který bylo možné v naší zemi za poslední desetiletí slyšet..Pithartův proslov byl nebývale jasný, nebývale naléhavý a osobní. Byl to proslov, který po posluchačích chtěl jakýsi výkon, spolupráci. Tím se také liší populisté od státníků − populista po vás nic nechce, žádnou námahu, žádnou úvahu, jen váš hlas. Zbytek „prostě zařídí“ již on, bez debat, bez vašich starostí, účasti, bez zbytečných debat (rozuměj „keců“).

Celý článek Tomáše Sedláčka ze dne 13.10.2016 v HN ZDE
Celý text projevu Petra Pitharta najdete zde.

 

vlajka_volby_2016

V pátek 14.10. a v sobotu 15.10.2016
budou voliči ve vybraných obvodech volit své senátory ve druhém kole senátních voleb.
Přejeme dobrou a odpovědnou volbu.
Otevřené noviny

vlajka_volby_2016

 

Související příspěvky