Úvodní stránka 30 CYKLOVÝLETY 30 Benefiční Tour de Aleje do 12. září 2021. Informace a registrace
Tour de aleje 2019, foto Karel Kasik

Benefiční Tour de Aleje do 12. září 2021. Informace a registrace

V Poodří od 8. července 2021 čekají napínavé úkoly, které účastníky zavedou pěšky nebo na kole do známých i neznámých zákoutí. Benefiční hra o hodnotné ceny pro celou rodinu probíhá do 12. září 2021. Soutěž pořádá spolek Arnika a hráči zápisným přispějí na výsadbu stromů, ve kterých v budoucnu najde svůj domov vzácný brouk páchník.

 

Přihlášky a více informací najdete na https://bit.ly/TdA2021

 

“Ať už jste místní nebo přespolní, přijeďte do Poodří, kde prověříte svůj důvtip, pozorovací talent, zručnost i fyzickou zdatnost. Po splnění úkolů můžete vyhrát krásné ceny a navíc podpoříte dobrou věc,” říká Vendula Šmoldasová z Arniky.

Hráči se zápisným získají startovní balíček, herní plán a přístup k exkluzivnímu online obsahu, včetně originálního průvodce krajinou Poodří. Podmínkou pro zařazení do slosování, ze kterého vzejde pět vítězů, je splnění alespoň osmi z dvanácti úkolů.

Na herní trase hráči mohou navštívit Bartošovický zámek a Dům Přírody Poodří, Bernartické hlavaté vrby, Jeseník nad Odrou, Odry s naučnou stezkou k Flascharovu dolu a geologickou expozicí, Pasečný most ve Studénce, Letecké muzeum v Suchdolu nad Odrou, Vražné s rodným domem Johanna Gregora Mendela, rozhlednu Olšová nebo Kanihůra, suchdolský dub a mnoho dalších. U několika míst je připravena výzva – náročnější pro dospělé, zábavná pro děti, týmová pro skupiny.

Účastníci se mohou vydat se do Poodří na kole nebo pěšky a trasu si naplánovat podle svých možností. Výlety je možné rozložit i do více dní a plnit výzvy kdykoliv během prázdnin. Pro kreativce je navíc připravena výtvarná soutěž Staré vrby, duby a jejich obyvatelé, ve které Arnika ocení pět nejlepších děl.

Vyplněný herní formulář nebo obrázek do výtvarné soutěže stačí poslat prostřednictvím online formuláře od 12. 8. do 12. 9. 2021.
Slosování proběhne v polovině září a nebude chybět ani tradiční tombola.

Účast v Tour de Aleje je benefiční. Zápisným do hry přispějete například na nákup sazenic dubů a starých odrůd hrušní, výsadbového materiálu a ochrany proti okusu zvěří.

Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.

Zdroj: Arnika

Pro více informací prosím kontaktujte:

Vendula Šmoldasová: koordinátorka Tour de Aleje, vendula.smoldasova@arnika.org, +420 604 153 055

Jiří Kaňa: tiskový mluvčí, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pražské stavební předpisy „z kuchyňky“ Adriany Krnáčové (ANO) Praha bohužel nezrušila. Co přinese jejich novelizace?

Rada hl. m. Prahy dne 1. 8. 2022 odsouhlasila znění věcné novelizace Pražských stavebních předpisů, které stanoví požadavky na stavby nebo pravidla pro vznik kvalitních veřejných prostranství. Novelizace nově navrhuje ...