„… Nejde o to, že Babiš zjevně mluví k lidem, kterým je Ukrajina upřímně ukradená nebo kteří rovnou podporují Rusko.
Jde o to, že takto skutečně autenticky uvažuje.
Nemáme se podle něj starat o nic, co je dál než za humny, máme se vykašlat na dlouhodobou perspektivu a počítat jen to, co se bezprostředně hodí...
„Nemyslím si, že bychom měli pokračovat v dodávání zbraní na Ukrajinu. My jsme dodávali zbraně a Putina jsme zastavili. Chtěl obsadit celou Ukrajinu, to se chválabohu nepovedlo,“ valí (Babiš) do hlavsvým fanouškům. Je to intelektuálně zhruba na úrovni věty „padal strop, tak jsme ho podepřeli trámem, a protože nespadl, už můžeme trám klidně odstranit“.
Sobecká tupost našla novou definici…
… Z Babišových mítinků definitivně víme, jakým prezidentem by byl.
Byl by prezidentem bahýnka.
A z výsledků volby se dozvíme, jestli není bahýnkem celá naše země.“
Celá glosa Petra Honzejka v HN, 9. 6. 2022:
Nejostudnější výrok Andreje Babiše, který říká vše o tom, jakým by byl prezidentem
Od založení Otevřených novin v roce 2015
mapujeme devastační vliv Andreje Babiše a jeho sekty ANO na politiku a veřejný život v ČR.
Najdete pod štítkem Hnutí ANO.
AKTUALIZACE:
Bratislavský krajský soud v úterý (14. 6. 2022) v obnoveném líčení zamítl žalobu nynějšího šéfa hnutí ANO a bývalého českého premiéra Andreje Babiše, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Slovenské soudnictví se Babišově žalobě věnuje už deset let…
Časová osa
- Září 2012: Současný premiér Andrej Babiš (ANO) podává žalobu na slovenský Ústav paměti národa, který svazky po StB spravuje.
- Červen 2014: Okresní soud v Bratislavě rozhodl, že je Babiš v záznamech komunistické tajné policie jako agent veden neoprávněně.
- Červen 2015: Bratislavský krajský soud potvrdil rozhodnutí první instance.
- Leden 2017: Ústav paměti národa podal dovolání ke slovenskému Nejvyššího soudu, který ho odmítl.
- Říjen 2017: Ústav paměti národa podal stížnost k Ústavnímu soudu. Ten předchozí rozhodnutí zrušil a vrátil k novému projednání. Žalovanou stranou neměl být podle soudu Ústav paměti národa, zároveň zpochybnil věrohodnost výpovědí bývalých příslušníků StB.
- Leden 2018: Krajský soud v Bratislavě v obnoveném líčení Babišovu žalobu zamítl. Neurčil však, na jakou instituci by se měl nově obrátit.
- Květen 2018: Babiš podal dovolání k Nejvyššímu soudu, ten podnět odmítl.
- Prosinec 2018: Kvůli sporu o evidenci ve svazcích StB Babiš podal také stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva, ten ji ale odmítl.
- Listopad 2019: Babiš se znovu obrátil na slovenský Ústavní soud. Ten mu tentokrát dal zčásti za pravdu. Podle soudu bylo porušeno právo na spravedlivý proces, když se neurčilo, koho přesně má tedy český premiér žalovat.
- Prosinec 2019: Spor se vrátil ke Krajskému soudu v Bratislavě.
- Červen 2020: Původní lhůta pro vyjádření jednotlivých stran, posunuto kvůli pandemii koronaviru.
- Prosinec 2020: Ústav paměti národa posílá na soud nový důkaz, upozornily Seznam Zprávy, jde o statistickou kartu agenta Bureše.
- Prosinec 2021: Bratislavský krajský soud ruší líčení. O odročení požádal Babišův advokát.
- Červen 2022: Nový termín líčení.
Zdroj: ČTK na iRozhlas, 14. 6. 2022 ZDE.