Avízo o konferenci a exkursi „Terapie přírodou a pro přírodu“ 20.-21.9.2017 v Brně

Dobrý den,

rádi bychom vám nabídli účast na konferenci a následující exkurzi s názvem Terapie přírodou a pro přírodu, které pořádá Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno.

Na konferenci, která proběhne ve středu 20. září, představíme unikátní pojízdný záhon, tzv. floramobil, který zkonstruovalaLipka na základě zkušeností z testování v sociálních a zdravotnických zařízeních. A právě představení výsledků praktického ověřování floramobilu a možnosti jeho využití v sociálních službách, budou jedením z hlavní bodů programu konference. Vedle toho Vám naši lektoři představí samotnou metodu zahradní terapie i konkrétní příklady jejího využití v Domově pokojného stáří Kamenná Brno, speciální Základní škole Velká Bíteš či Ateliéru Samuel Oblastní charity Znojmo. Po obědě je plánována exkurze na ukázkové zahrady Lipky, konkrétně na pracoviště Lipová, kde jsou umístěny haptické prvky pro nevidomé, a na pracoviště Rozmarýnek s králičím kopečkem a dalšími prvky zooterapie v zahradě.

Ve čtvrtek 21. září proběhne exkurze do zařízení, které se věnují zahradní terapii, konkrétně navštívíme Domov „Na Zámku“, Nezamyslice, ukázkovou zahradu s terapeutickými prvky na pracovišti Lipky Jezírko a Základní školu Velká Bíteš, Tišnovská 116. Cena exkurze je 350 korun.

Je možné zúčastnit se pouze konference či pouze exkurze, nebo obou akcí. Více informací najdete v pozvánkách v příloze.

V případě zájmu prosím vyplňte přihlášku v následujícím odkaze:

konference: http://www.lipka.cz/eprihlasky?idc=1621&kod=432

exkurze:  http://www.lipka.cz/eprihlasky?idc=1621&kod=433

 

Jakékoliv dotazy vám ráda zodpovím osobně, e-mailem nebo telefonicky.
Příjemný začátek léta a na konferenci či exkurzi na viděnou,

Pavla Švecová

 

Ing. Pavla Švecová
pracoviště Kamenná
Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání
Kamenná 20, 639 00  Brno
tel. 543 420 823

pavla.svecova@lipka.cz ; www.lipka.cz

 

zdroj: NSZM

Související příspěvky