Avízo a pozvání na první ročník architektonického závodu Archirun v sobotu 26. srpna 2023. Registrace otevřena

Ikonické stavby jak je neznáte.

Centrum architektury a městského plánování(CAMP) vyhlašuje první ročník architektonického závodu Archirun

První ročník architektonického závodu se uskuteční 26. srpna a je vhodný pro všechny běžce i neběžce. Nejedná se o typický závod, ale především o unikátní zážitek. Nezáleží na tom, zda patřítemezi sváteční běžce za tramvajemi nebo každý den nazouváte tretry. Celková délka trasy je naplánována na zhruba sedm kilometrů a je vhodná i pro seniory nebo rodiče s dětmi. Děti do 15 let mají startovné zdarma.

Start i cíl závodu je před Centrem architektury a městského plánování (CAMP), v ulici Vyšehradská 51. Jednotlivé budovy jsou postupně blíže představovány pomocí ambasadorů. Známý rapper Vladimir 518, umělec a milovník architektury, představil budovu Nové scény Národního divadla. Janek Rubeš, jeden ze zakladatelů projektu „Kluci z Prahy“ pozval účastníky do budovy Národního shromáždění. Další osobnosti budou představovat ostatní klíčová místa v průběhu příštích dnů.

Detaily trasy budou rozeslány účastníkům a vyvěšeny na webu www.praha.camp/archirun během července.

V rámci Archirunu si organizátoři připravili četné doprovodné aktivity jako komentované prohlídky, sítotiskovou dílnu, koncert pod širým nebem a další aktivity pro všechny věkové skupiny. Na jeden den se do CAMPu vrátí také výstava Architektura 58-89, jejímž kurátorem je zmíněný Vladimir 518.

Zaregistrujte se na GoOutu a staňte se součástí komunity běžců, kteří milují architekturu.
Startovné ve výši 350 Kč obsahuje tričko z limitované edice Archirun 2023, medaili a občerstvení v cíli.

Více informací naleznete na stránkách www.praha.camp/archirun

 

Zdroj: TZ  CAMP ze dne 29. 6. 2023

Související příspěvky