13. Pražská muzejní noc rozzáří Prahu v sobotu 11. 6.2016 – nenechte si ji ujít!

 Pražská muzejní noc 2016

Sobota 11. června 2016
od 19 do 01 hodin
vstup a doprava ZDARMA

Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 52 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech.

Nováčky letošního ročníku jsou Český rozhlas, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze – historické sídlo Karolinum.

Speciální nabídku připravila Knihovna Václava Havla v Ostrovní 13 na Praze 1. Od 19 h budou promítány fotografie Oldřicha Škáchy z devadesátých let na Pražském hradě, volně komentovány Michaelem Žantovským a Vladimírem Hanzelem, kteří v té době zastávali role mluvčího a tajemníka Václava Havla. Info ZDE.

I v roce 2016 zůstane Pražská muzejní noc věrná své základní myšlence, kterou je návštěva muzeí a  galerií v netradičním nočním čase (19:00 až 1:00 hodin) a  vstup a doprava zdarma. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který se stal pro akci typickým. Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Seznam zapojených objektů najdete v záložce Muzea a galerie 2016.

Svůj osobní program sobotní noci si můžete naplánovat v aplikaci Moje noc. Seznam objektů, do kterých se půjdete podívat či programů, na které se chystáte, si můžete nejen vytisknout a přinést s sebou, ale i sdílet s vašimi přáteli na Facebooku. Webové stránky Pražské muzejní noci vám budou i letos dostupné ve vašem mobilním telefonu, stačí vyhledat m.prazskamuzejninoc.cz a dozvíte se vše potřebné.

http://www.prazskamuzejninoc.cz/2016/images/bg/menu_home_hover_cs.png

http://www.prazskamuzejninoc.cz/2016/

Informace o speciálních linkách MHD během Pražské muzejní noci kompletně na aktuální stránce ROPIDu  ZDE.

 

Související příspěvky