Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Místo zanedbaných zákoutí záhony. Osazovací plány Města Úvaly
Úvaly, Lavička, zákoutí

Místo zanedbaných zákoutí záhony. Osazovací plány Města Úvaly

Zahradní architekt pan Doc. Ing. Lukáš Štefl, Ph.D. pro nás letos připravil, na základě požadavků města, balíček projektových dokumentací k ozelenění částí Úval – Radlická čtvrť a Slovany.

Jedná se o rozsáhlou ozeleňovací akci, v celkové hodnotě 4,5 mil. Kč bez DPH. Vzhledem k tomu, že se jedná o rozměrově velké plochy, které nelze ekonomicky zrealizovat během jednoho roku, rozhodlo vedení města pro letošní rok o zkrášlení ulic Poděbradova, Jeronýmova, Táboritská, Roháčova a částečně ulice Chelčického.

Sázet se bude v duchu nízkonákladové a máloúdržbové zeleně, s převahou půdopokryvných nebo nízkovzrůstných keřů, které jsou krásné nejen květy, ale i olistěním.

Z biologicky málo zajímavého, ekonomicky náročného, často sečeného trávníku se nám tak stanou aktivní a živé plochy, které budou domovem pro malé živáčky a lahodící podívanou pro vaše oko.

Výsadby se ujala společnost Bonsoft s.r.o., která s městem Úvaly uzavřela rámcovou smlouvu o dílo. Než však mohlo dojít k samotným zahajovacím pracím, pronásledoval nás opět neustálý nedostatek sadebního materiálu a hlavně prudký nárůst cen a jejich krátkodobá garance.

Info a osazovací plány města Úvaly jsou zveřejněny na webu města, 20. 6. 2022: ZDE.
Náhledový obrázek – zdroj: Město Úvaly

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Babiš, mafiánských vazeb a vztahů

Babišovo „zaklekávání“ na živnostníky udělalo ze státu nepřítele. A není se čemu divit…

“Konec neskutečné buzerace státu po 7 letech. Dnes to skončilo. Vyhráli jsme. 7 let strachu, beznaděje, utracených peněz za advokáty. To je dýl, než trvala druhá světová válka. Zničené nervy, ...