Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 Zemanův svinčík a svinčík po zemanovi je vizitkou bezpáteřní české politiky

Zemanův svinčík a svinčík po zemanovi je vizitkou bezpáteřní české politiky

Odcházející prezident Miloš Zeman jednou bude připomínán jako jeden z největších a nejdéle působících škůdců liberální demokracie a podporovatelů korupce v moderních českých dějinách.

Nikdo podobný Miloši Zemanovi by ve skutečné demokracii, stojící na vyvážené koexistenci nezávislých mocí a institucí, nemohl existovat. Stačilo by, kdyby si v posledních skoro třiceti letech někdo z českých politických stran nebo orgánů činných v trestním řízení chtěl jednou jedinkrát všimnout Zemanova neměnně kriminálního okolí.

Abychom byli spravedliví, několik policistů se našlo. Při sledování kšeftů gangstera Františka Mrázka, za kterým zůstaly desítky nevyřešených vražd, z odposlechů s hrůzou zjistili, že jeho nejdůležitějším kontaktem a „obchodním partnerem“ je nejbližší poradce tehdejšího premiéra Miloše Zemana Miroslav Šlouf. A v telefonních odposleších přesně zadokumentovali, jak předseda vlády údajně demokratické země podle gangsterových přání likvidoval velení všech protikorupčních útvarů Policie České republiky.

Dá se očekávat, že ani nadcházející prezidentův odchod z úřadu nebude důstojný a že Zeman bude škodit do posledního okamžiku, se stejnou nezodpovědností a cílevědomostí, s jakou zničil sociální demokracii a tím i jakoukoliv šanci na seriózní českou levici.

Svoje osobní představy vždy kladl nad zájmy státu či názory odborníků. Při jejich prosazování nebyl jen iracionální a radikální, ale stále víc extremistický. A jen u extremistů a populistů nacházel podporu.

Začínal se slepě poslušnými komunisty, aby skončil – stejně jako jeho předchůdce Václav Klaus – u, slušně řečeno, populistů z SPD.

Zbytek politické scény, namísto aby otevřeně bránil ústavu demokratické země, zbaběle taktizoval a mlčel…

A jsme u podstaty problému.

České politické strany v této chvíli jenom sklízejí plody svojí třicetileté bezprincipiálnosti a zbabělosti. Jsou bez výjimky spoluviníky dnešního stavu, včetně všech posledních kapriců pošetilého starce na Pražském hradě.

Doporučujeme celý komentář z 10. 1. 2023 na HlídacíPes.org:
Jan Urban: Miloš Zeman brzy odejde. Ti, co mu umožňovali škodit zemi, ale zůstanou

 


DOPORUČUJEME související:

Tanec hradního „vymetače“. Kdo stojí za odchody a vyhazovy z Pražského hradu?

 

Zeman od roku 2015 v Otevřených novinách
pod štítkem zeman.

Související:

Koncem roku ve svém „vánočním poselství“ prezident Miloš Zeman prohlásil, že považuje za „svoji samozřejmou povinnost, abych vám složil účty“.A samozřejmě to neudělal.

Zemanovo dědictví: lísání se k Číně a Rusku a deset let morální bídy

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání na besedu s Újezďanem Markem Havrdou, přímým účastníkem českého předsednictví v Radě Evropské unie, ve středu 1. února 2023

Přijďte si poslechnout besedu o přímých zkušenostech z příprav a průběhu českého předsednictví v Radě EU, dozvědět se z první ruky o tom, čemu naši zástupci přispěli, jak změnilo předsednictví ...