Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Básně. Fejetony. Satira 30 Zeman se projevuje jako dřevokazný hmyz. Největší shodu vykazuje s lýkožroutem druhu kůrovce českého

Zeman se projevuje jako dřevokazný hmyz. Největší shodu vykazuje s lýkožroutem druhu kůrovce českého

„Zcela překvapivě vystoupili v posledních dnech jistí členové České entomologické společnosti s naprosto převratnými názory. Podle jejich srovnávacího výzkumu, když byly před tím vyhodnoceny veškeré vlastnosti a projevy zkoumaného subjektu, se zjistilo, že Miloš Zeman se projevuje v obecné rovině velmi podobně jako dřevokazný hmyz.

V každém případě patří Zeman v české lokalitě, kde se dlouhodobě vyskytuje, k významným škůdcům. Do jisté míry se dá jeho působení srovnávat s nálety kůrovce nebo jiného škodlivého hmyzu. Srovnávání s kůrovcem ovšem část odborníků napadá, protože Zeman je evidentně o dost větší.

Známý entomolog Patejdl tak hájí svou teorii, že by se měl řadit spíše pod tesaříky.

Ovšem mezinárodně uznávaný odborník Razinec tvrdí s mnoha důkazy, že se výrazně podobá veškerým svým chováním během roku právě kůrovci. Nejde ovšem jen o typ smrkový, ale dal by se spíše zařadit mezi širší druh kůrovce českého, kterému chutná mnohem širší oblast, než pouhý smrk. Kůrovec navíc patří jako podčeleď mezi nosatcovité a Miloš Zeman má skutečně velmi výrazný nos.

Celé jeho období by se dalo nazvat jako Zemanova kalamita v Čechách.
Tolik popadaných, dříve pevných sloupů českého státu tu ještě nebylo.

Právě proto se jistá část entomologů začala přiklánět k závěrům, že by mohlo jít spíše o nebezpečného lýkožrouta. Jako důkaz uváděli, že když v českém lese vypukl kovid, Miloš Zeman podobně jako lýkožrouti zalezl pod kůru a skryl se tam. Odpočíval a řešil pod svým neprostupným chytinovým povrchem spíše problémy s krovkami a hlavohrudí, případně střívky. Stal se také menší a méně nápadný. Ovšem v poslední době třeba snesl své vajíčko do České národní banky a chce tam patrně ještě nějaká naklást, aby také ji převedl na troud. Odborníci na hmyz tak neustávají ve své pozornosti.

Jiří Hapala: Milošem Zemanem se vážně zabývají někteří entomologové“
23. 7. 2022 na Aktuálně.cz ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační – Lýkožrout smrkový, zdroj Wikipedie zde.

 

Články k tématu současného českého prezidenta v ON pod štítkem zeman.

Soudruh Miloš Zeman je bezedné dno české politiky a voličů bez paměti.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

pozvání do letního kina úvaly

Avízo a pozvání do Letního kina v Úvalech od 22. června do 31. srpan 2023