Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Básně, fejetony & spol. 30 Zeman se projevuje jako dřevokazný hmyz. Největší shodu vykazuje s lýkožroutem druhu kůrovce českého

Zeman se projevuje jako dřevokazný hmyz. Největší shodu vykazuje s lýkožroutem druhu kůrovce českého

„Zcela překvapivě vystoupili v posledních dnech jistí členové České entomologické společnosti s naprosto převratnými názory. Podle jejich srovnávacího výzkumu, když byly před tím vyhodnoceny veškeré vlastnosti a projevy zkoumaného subjektu, se zjistilo, že Miloš Zeman se projevuje v obecné rovině velmi podobně jako dřevokazný hmyz.

V každém případě patří Zeman v české lokalitě, kde se dlouhodobě vyskytuje, k významným škůdcům. Do jisté míry se dá jeho působení srovnávat s nálety kůrovce nebo jiného škodlivého hmyzu. Srovnávání s kůrovcem ovšem část odborníků napadá, protože Zeman je evidentně o dost větší.

Známý entomolog Patejdl tak hájí svou teorii, že by se měl řadit spíše pod tesaříky.

Ovšem mezinárodně uznávaný odborník Razinec tvrdí s mnoha důkazy, že se výrazně podobá veškerým svým chováním během roku právě kůrovci. Nejde ovšem jen o typ smrkový, ale dal by se spíše zařadit mezi širší druh kůrovce českého, kterému chutná mnohem širší oblast, než pouhý smrk. Kůrovec navíc patří jako podčeleď mezi nosatcovité a Miloš Zeman má skutečně velmi výrazný nos.

Celé jeho období by se dalo nazvat jako Zemanova kalamita v Čechách.
Tolik popadaných, dříve pevných sloupů českého státu tu ještě nebylo.

Právě proto se jistá část entomologů začala přiklánět k závěrům, že by mohlo jít spíše o nebezpečného lýkožrouta. Jako důkaz uváděli, že když v českém lese vypukl kovid, Miloš Zeman podobně jako lýkožrouti zalezl pod kůru a skryl se tam. Odpočíval a řešil pod svým neprostupným chytinovým povrchem spíše problémy s krovkami a hlavohrudí, případně střívky. Stal se také menší a méně nápadný. Ovšem v poslední době třeba snesl své vajíčko do České národní banky a chce tam patrně ještě nějaká naklást, aby také ji převedl na troud. Odborníci na hmyz tak neustávají ve své pozornosti.

Jiří Hapala: Milošem Zemanem se vážně zabývají někteří entomologové“
23. 7. 2022 na Aktuálně.cz ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační – Lýkožrout smrkový, zdroj Wikipedie zde.

 

Články k tématu současného českého prezidenta v ON pod štítkem zeman.

Soudruh Miloš Zeman je bezedné dno české politiky a voličů bez paměti.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pražské stavební předpisy „z kuchyňky“ Adriany Krnáčové (ANO) Praha bohužel nezrušila. Co přinese jejich novelizace?

Rada hl. m. Prahy dne 1. 8. 2022 odsouhlasila znění věcné novelizace Pražských stavebních předpisů, které stanoví požadavky na stavby nebo pravidla pro vznik kvalitních veřejných prostranství. Novelizace nově navrhuje ...