Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Zeman otestoval vstřícnost Fialovy vlády a chystá se na své velké finále

Zeman otestoval vstřícnost Fialovy vlády a chystá se na své velké finále

 

Dosluhující prezident se definitivně ujistil, že i tato vládní většina se ho bojí.
Vše tak směřuje k velkému finále, ze kterého se republika nejspíš bude vzpamatovávat roky.

Už to vlastně nikoho ani nepřekvapí. Hlava státu odmítla jmenovat do soudcovské funkce jednoho z navržených kandidátů, státního zástupce Marka Bodláka. „Čistě náhodou“ se jedná zrovna o člověka, který v mnoha kauzách znepříjemňoval život hradní kamarile… V krátké době jde o Zemanův už druhý drastický zásah do české justice poté, co v březnu skandálně omilostnil usvědčeného korupčníka, šéfa hradní Lánské obory Miloše Baláka, protože soudy prý vůči němu byly podjaté.

…Zeman se blíží ke konci svého posledního mandátu, stále ale před sebou ještě má pár měsíců. A na programu spoustu aktů, s jejichž pomocí si může zajišťovat poslušnost krotké vlády: jmenování velvyslanců, soudců, výběr dvou členů bankovní rady.

Největší hrozba ale plyne z jeho možných zásahů do justice. Po všem, co mu již prošlo, zjevně dospěl k přesvědčení, že pro něj neplatí limity. Že může čistě podle své chuti zmírňovat tresty, zahlazovat odsouzení, zastavovat trestní řízení. Případně se po vzoru svého předchůdce Václava Klause rozloučit plošnou amnestií.

Celý komentář Davida Klimeše z 15. 9. 2022 na Aktuálně.cz:
Zeman mstitel. Včera Balák, dnes stopka pro žalobce. Zítra milost pro Babiše?
Náhledový obrázek: ilustrační

Související:

Prezident vládě nepomáhá

Související:

Unie konstatovala, že na jmenování soudcem neexistuje ani při splnění všech zákonných podmínek právní nárok. „V demokratickém prvním státě však nelze tolerovat osobně motivované, účelové jednání prezidenta republiky, kterému Ústava svěřila jmenování soudců na návrh vlády,“ napsalo stavovské sdružení…
‚Nelze tolerovat osobně motivované, účelové jednání prezidenta.‘ Žalobcům vadí nejmenování Bodláka

 

O zemanovi v Otevřených novinách sournně pod štítkem zeman.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání z Úval na Den Země na Klepci ve středu 29. března 2023