Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 Vliv dopravních staveb na krajinu: naučná stezka před stavbou D3
Vliv dopravních staveb na krajinu

Vliv dopravních staveb na krajinu: naučná stezka před stavbou D3

Malebné okolí Jílového u Prahy láká k vycházkám už celé generace výletníků.  Těm, kteří si přejí cestou rozšířit i své vědomostní obzory, dnes slouží trojice místních naučných stezek. V případě NS Jílovské vyhlídky a NS Jílovské zlaté doly je hned jasné, že poznávání bude spojeno s romantikou a pozitivními zážitky – co ale čekat od třetí NS s názvem Vliv dopravních staveb na krajinu?

Trasa NS Vliv dopravních staveb na krajinu se vine po obou stranách plánované dálnice D3.

Po stránce turistické čekejte nenáročnou procházku o délce zhruba pět kilometrů z Jílového do Luk pod Medníkem. Zlepšení fyzické kondice ale není to, proč stojí za to se po naučné stezce Vliv dopravních staveb na krajinu vydat. To hlavní je, že vede trasou plánované dálnice D3 a že se z informačních panelů dozvíte spoustu informací o této stavbě a jejích dopadech na okolí. A protože budete přímo na místě, bude se vám z toho leccos odehrávat před očima jako film.

 

 

A kolik vlastně máte času na to, abyste se po naučné stezce Vliv dopravních staveb na krajinu vydali a ještě u toho nebyli rušeni hlukem aut a kamionů? Zajímavá otázka! Zatímco Andrej Babiš v létě 2019 považoval za reálné zahájit stavbu středočeského úseku D3 v roce 2024, odpůrci dálnice z Alternativy středočeské D3 to v prosinci 2019 odmítli s tím, že do roku 2030 se určitě stavět nezačne:

 

 

 

Zdroj: Čistou stopou Prahou, květen 2021, autor Roman Sovák zde.

Doporučujeme související:

Naučná stezka “Vliv dopravních staveb na krajinu”

Kdo si chce stezku projít virtuálně, může na https: //www.facebook.com/krajina 2000, nebo ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Přestupní terminál Úvaly: cíl a výsledek architektonické soutěže

Železniční zastávka Úvaly patří mezi jedny z nejvíce vytížené železniční zastávky na trati Kolín – Praha. Proto již při rekonstrukce koridoru v letech 2015 – 2017 město Úvaly intenzivně spolupracovalo ...