VIDEO: Happy in Vienna. I ve velkoměstě se dá žít šťastný a udržitelný život. Dobré zprávy z okolí – díl 74

Be Happy in Vienna!

Vídeňská Mariahilferstraße byla ještě před několika lety auty zacpanou ulicí spojující dvě vídeňské městské části. Přirovnat bychom ji mohli například k pražské Vinohradské. Dnes je radost se po ní pohybovat pěšky i na kole… „Happy in Vienna“ v náhledovém okně, celá zpráva na Čistou stopou Prahou ZDE.


Komunitní zahrady: spolupráce MČ s neziskovkou a s občany

O městské zahradničení je mezi lidmi zájem, často se vznik komunitních zahrad vyskytuje v požadavcích občanů na rozvoj městské části. Nejde jen o samotné pěstování, ale tato aktivita pomáhá vylepšovat sousedské soužití a předává dětem schopnost něco pěstovat a o něco se starat. A v neposlední řadě také získává konzument informace o původu jídla.

Na Praze 8 se do konce dubna 2018 přihlašovali občané do projektu komunitních zahrad, který podpoří MČ P8 s organizaci Kokoza. Kokoza je sociálně prospěšný podnik, který dává pracovní příležitosti lidem s duševním onemocněním. Kromě komunitních zahrad se Kokoza věnuje tématům kompostování či pěstování ve městě. www.kokoza.cz, www.komunitnizahrady.cz

Přehled již fungujících komunitních zahrad na osmičce najdete zde

https://www.praha8.cz/image/.x753.y532/GbY/Komunitni-zahrady-v-Praze-8.jpg

Zdroj: NSZM, Zdravá MČ Praha 8


IKEA zprostředkuje prodej nepotřebného nábytku

Minimalizace odpadu je náplní pilotního projektu Druhý život nábytku, který vloni odstartoval v obchodním domě IKEA v Praze na Zličíně. Tato služba umožňuje zákazníkům prodat svůj nepotřebný nábytek v IKEA a tím mu dát druhý život. Cílem projektu je maximálně prodloužit životnost nábytku a rozšířit mezi širokou veřejností povědomí o principech oběhové ekonomiky. Úspěšný průběh projektu motivoval firmu k jeho rozšíření do všech obchodních domů v České republice a na Slovensku.
Zdroj: NSZM, Celý článek na serveru ČR 2030


Voda a zeleň zlepšují města

„Život ve městě je mnohem příjemnější, když je v něm dostatek zeleně a vody. I u nás existuje řada realizací, které vodu a zeleň do měst navrací. Některé zajímavé z nich jsme vybrali…“ doporučujeme v Ekolistu ZDE.

Související příspěvky