Jednou větou z Dolních Počernic ve čtvrtek 19.10.2017: informace a pozvánky, Dolnopočernický zpravodaj 7,8,9/2017 ke stažení

Elektronický zpravodaj věnovaný aktualitám z MČ Praha-Dolní Počernice přináší následující informace:

  • UZAVÍRKA MOSTU PŘES ROKYTKU

Oznamujeme a zároveň připomínáme, že o víkendu 28. a 29. října bude pro dopravu zcela uzavřena křižovatka ulic Nár. hrdinů a Nad Rokytkou, což znamená, že most přes Rokytku bude v obou směrech neprůjezdný! Dopravní obsluha severní části Dolních Počernic bude vedena ve směru přes Horní Počernice, ulicí Do Svépravic a Národních hrdinů. Více ZDE.

  • PARLAMENTNÍ VOLBY 2017

V pátek a v sobotu 20. a 21. října 2017 se konají volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Volební místnosti budou pro voliče otevřeny: v pátek 20. 10. 2017 od 14.00 do 22.00 hodin, v sobotu 21. 10. 2017 od  8.00 do 14.00 hodin.

Místem konání voleb bude:
a) volební místnost v budově MŠ DUHA, Svatoňovická 587, Praha 9 (volební okrsek č. 30001)

pro občany trvale hlášené na adrese: Bernartická, Bohuslaviská, Českobrodská – jižní strana, Dolnobranská, Dubenecká, Hrabačovská, Jinolická, Kohoutovská, Listopadová, Makovská, Národních hrdinů (jižně od křižovatky s ul. Českobrodská), Pilníkovská, Podkrkonošská, Rtyňská, Rudníkovská, Staropacká, Strážkovická, Svatoňovická, Štěpanická, Třebihošťská, U Konečné, Úpická, V Záhorském, Ždírnická.

b) budova úřadu MČ, Stará obec 10, Praha 9 (volební okrsek č. 30002) 

pro občany trvale hlášené na adrese: Bakurinova, Bezděkovská, Českobrodská-severní strana, Hruškovská, Hřibojedská, Jana Bílka, K Čihadlům, K Háji, K Zámku, Ke Hrázi, Kněžická, Lanžovská, Libotovská, Madarova, Nad Rokytkou, Nad Rybníkem, Národních hrdinů (severně od křižovatky s ul. Českobrodskou), Novozámecká, Příchovická, Stará obec, Studenecká, U Koní, U Výzkumu, V Čeňku, V Padolině, V Pařezinách, V Ráji, Vlčická, Za Luhem, Záblatská.

 

  • DOLNÍ POČERNICE MAJÍ SVOU TURISTICKOU VIZITKU

Městská část Praha-Dolní Počernice byla přidána na seznam turisticky zajímavých míst, která jsou prezentována formou turistických vizitek v projektu „Turistický deník“. Vizitky, které turistům a návštěvníkům budou připomínat návštěvu naší malebné městské části s vesnickým charakterem, krásnou přírodou a řadou památek lze zakoupit v počernickém infocentru za cenu 12 Kč.

  • VELKÝ POČERNICKÝ RYBNÍK OPĚT VYDAL SVÉ BOHATSTVÍ

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy ve čtvrtek dne 12. 10. 2017 vylovil největší pražský chovný rybník dvacetihektarový „Počernický velký“. Pražská organizace sportovních rybářů náš rybník loví každoročně vždy v polovině října a to již od 40. let minulého století. Celkem bylo vyloveno 129 q ryb, v zastoupení kapra obecného, amura bílého, okouna říčního, candáta a lína obecného, bílé ryby a dokonce i jesetera. Podrobnější informace včetně pestré fotogalerie naleznete ZDE.

 

  • NOVÉ ČÍSLO DOLNOPOČERNICKÉHO ZPRAVODAJE

Právě vyšlo nové číslo Dolnopočernického zpravodaje. V následujících dnech očekávejte časopis ve svých poštovních schránkách. Jeho elektronické vydání ke stažení ZDE.

 

  • NOVÉ KYNOLOGICKÉ CVIČIŠTĚ A ZAHÁJENÍ KURZU

Na novém kynologickém cvičišti, které v Dolních Počernicích vybudovala ZKO Kyje a OSA Hloubětín, z.s., se 21.10.2017 od 14:00 hodin zahajují kurzy základní poslušnosti a základů agility pro vaše čtyřnohé kamarády. Kurz je určen všem příznivcům psích sportů, přičemž věk psa ani psovoda nerozhoduje. Více informací v přiloženém letáku (níže).

  • OSLAVA 99. VÝROČÍ VZNIKU SAMOSTATNEHO ČESKOSLOVENSKA A LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD

MČ Praha Dolní Počernice vás srdečně zve na oslavu 99. výročí vzniku samostatného československého státu spojenou s lampiónovým průvodem a ohňostrojem. Sejdeme se před amfiteátrem v zámeckém parku v Dolních Počernicích v pondělí 30. října v 18:00 hodin.

 

  • SOKOL DOLNÍ POČERNICE – NOHEJBAL

Družstvo žen hledá do svého týmu nové hráčky! Trénink 2-3x týdně v hale Sokolovny Dolní Počernice. Více informací na tel.č.: 603 402 740 nebo e-mailu: nohejbalkyDP@seznam.cz.

  • VEPŘOVÉ HODY NA KEMPU

Příznivci vepřových pochoutek si přijdou na své tento víkend 21. a 22. října! Jako každý podzim zve Restaurace Na Kempu na vepřové hody s léty prověřenými mistry řezníky, kteří pro vás připravují jelítka, jitrnice, výpečky, škvarky, zabíjačkový guláš a mnohé další. Více na: www.nakempu.cz.

  • OSTATNÍ

Aktuální dokumenty na úřední desce najdete zde.
O čem jednala Rada městské části najdete v zápisech zde.

 

převzato z MČ Praha-Dolní Počernice

Související příspěvky