Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Veřejná zakázka na fotovoltaiku na dvou panelácích na Černém Mostě otestuje koncept komunitní energetiky hl.m Prahy

Veřejná zakázka na fotovoltaiku na dvou panelácích na Černém Mostě otestuje koncept komunitní energetiky hl.m Prahy

Rada hlavního města Prahy dne 20. září 2021 schválila záměr veřejné zakázky s názvem „Instalace fotovoltaických systémů na bytové domy hl. m. Prahy“. Předmětem veřejné zakázky je provedení pilotního projektu instalace fotovoltaických systémů na bytové domy hl. m. Prahy metodou Design & Build s cílem otestovat koncept společných výroben elektřiny tzv. komunitní energetiky.

Místem plnění jsou dva bytové domy nacházející se v Praze 14 – Černém Mostě a předpokládaná celková hodnota veřejné zakázky činí zhruba 8 000 000 Kč včetně DPH. Doba realizace se odhaduje na rok od uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem.

 

Významnou roli v tomto pilotním projektu bude hrát nově vznikající příspěvková organizace Pražské společenství obnovitelné energie (PSOE), která kromě odborného dozoru při návrhu uchazečů na design řešení celého projektu bude zodpovědná za provoz fotovoltaických systémů po realizaci.

PSOE bude disponovat licencí na výrobu a prodej elektrické energie a stane se tak pro dané bytové domy dodavatelem. Tento model bude v daném projektu testován a výsledky využity pro další instalace a rozvoj komunitních fotovoltaických elektráren na majetku města i v soukromě vlastněných objektech.

 

Zdroj: TZ Ing. Petra Hlubučka, náměstka pražského primátora na praha.eu zde.
Náhledový obrázek: ilustrační

 

Předchozí k tématu v ON:

Pilotní projekt Prahy u sousedů na Černém Mostě: fotovoltaická elektrárna na paneláku

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Únor 2022 se Senzačními Seniory: Přeplavme svůj La Manche!

Senzační Senioři, neboli SenSen vyhlašují už osmý ročník štafetového plavání seniorů „Přeplavme svůj La Manche“. Zapojit se mohou seniorské týmy z celé ČR. Cílem je za jediný měsíc společně uplavat ...