Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Velká jarní cyklojízda Auto*Matu projede tunelem Blanka!

Připojte se k Velké jarní cyklojízdě ve čtvrtek 16.4.2015, začátek v 18:30 tradičně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Jako každým rokem ji pořádá Auto*Mat. Letošním hitem je průjezd útrobami Blanky!

Na památku této světové premiéry natisknul Auto*Mat samolepky “Projeli jsme Blanku”, jejichž koupí můžete Auto*Mat dále podpořit a také  pomoci šířit kampaň i dál. Podporovat Auto*Mat ale můžete i svými názory a postoji!

Dnes už je evidentní, že Blanka sama o sobě dopravní problémy Prahy nevyřeší. Naopak, na několika místech města dokonce dopravní situaci výrazně zhorší. Zkušenosti ze zahraničí i z Prahy jasně říkají, že nový tunel se časem zaplní – auta z ulic ale nezmizí: zůstane jich tam právě tolik, kolik dovolí kapacita ponechaná na povrchu (jak se stalo např. na smíchovských ulicích po otevření tunelu Mrázovka).

Naděje pro lepší dopravní situaci v Praze ale stále žije – je jí co nejrychlejší příprava a realizace tzv. “doprovodných opatření”, jinými slovy nejrůznějších úprav v pražské dopravě, které pomohou přesměrovat auta z centra do Blanky a maximálně ji tak využít – podrobný popis opatření najdete na webu tunel-blanka.cz  S jejich přípravou Praha nesmí čekat, až se Blanka otevře, protože některé změny mohou být nevratné.

“Veřejnou výzvu pro dopravní stabilizaci centra Prahy se zprovozněním tunelu Blanka”, která vysvětluje smysl opatření a žádá jejich realizaci najdete ZDE  a pokud s ní souhlasíte, můžete ji zde i podepsat.

Na shledanou na cyklojízdě se těší Auto*Mat!

zdroj: http://www.auto-mat.cz/

Související příspěvky