V sobotu 29. června 2024 začíná prázdninový jízdní řád MHD

Obdobně jako v minulých letech začne od 29. června 2024 platit v pražské MHD i na příměstských a regionálních autobusových linkách PID standardní prázdninový jízdní řád, který bude obdobný jako loni v létě.

U metra budou mírně prodlouženy intervaly v pracovní dny a na linkách B a C i o víkendu (na jednotný víkendový interval 7,5 minuty).

Intervaly tramvajových linek budou prodlouženy ve špičkách pracovních dnů na 10 minut, ve všední dny kolem poledne na 12 minut (u páteřních linek 9 a 22 budou intervaly poloviční). Tramvajový provoz po celé prázdniny ovlivní především výluky tratí přes Václavské náměstí a v ulici Dukelských hrdinů mezi Strossmayerovým náměstíma Výstavištěm. Nadále nebude průjezdný ani úsek přes Libeňský most. Mimo provoz bude tramvajová linka 4.

U autobusových linek dojde k prodloužení intervalů v pracovní dny a u vybraných linek i o víkendu ve stejném rozsahu jako loni.

Nepojedou školní linky ani školní spoje na městských, příměstských a regionálních linkách.

Od soboty 29. 6. 2024 bude nejen po celé prázdniny, ale již trvale, platit avizované sjednocení charakteru všech autobusových zastávek.

Prázdninový provoz na městských linkách bude trvat do pátku 30. srpna 2024, na příměstských linkách pak do soboty 31. srpna (včetně).

 

Zdroj:

Náhledový obrázek: ilustrační (flicker)

Související příspěvky