Týden od soboty 19.8. do pátku 25.8.2017 v Komentářích HN: vyprázdněná slova jako nástroj propagandy a mnoho dalšího

Komunisti si vůbec přivlastnili spoustu slov a otočili je tak, že se z nich stala karikatura…Na tohle všechno jsem si vzpomněl, když tu čtu reakce na sociálních sítích k výročí 21. srpna. Je to slušný bizár, plný díků za šťastné dětství ve stínu sovětských tanků, za to, že naše země mohla ještě 20 let vzkvétat, než ji Havel ukradl, na šťastná léta socialistické prosperity…Další se velmi rozčilují, že srpnovou okupaci někdo spojuje s Ruskem….
Buďme ale spravedliví – za invazi se omluvil Gorbačov v prosinci 1989, později Jelcin v roce 1993 a nakonec Putin v roce 2006 uznal „morální odpovědnost Ruska za invazi“. V tomto punktu jsou čeští kremlofilové putinštější než Putin sám…Na jednu stranu mi vadí neustálé omílání srpnových událostí a louhování pětkrát louhovaných záběrů stále dokola, ale pak si přečtu příspěvek našeho „viceprezidenta Amplióna“ Ovčáčka a uvědomím si, že ta doba zas tak moc minulá není…
Zamyšlení Martina Malého „Bolševická privatizace slov..“ z 23.8.2017 najdete v Názorech HN viz níže.

„Přejeme dobrý den z Hospodářských novin. A přejeme také pevné zdraví prezidentu Miloši Zemanovi. Potřebuje to.

Prezident se po dvou měsících objevil na veřejnosti. Ve čtvrtek se zůčastnil zahájení Země živitelky. A nezdál se být v nejlepší kondici.

Je to naprosto pochopitelné, vzhledem k jeho věku a vytížení, které není malé. Navíc Zeman sám se netají tím, že trpí cukrovkou a polyfunkční neuropatií. Ovšem už to, jak vehementně jeho mluvčí Ovčáček poslední týdny všechny ujišťuje, že hlava státu je naprosto zdravá, že vůbec nemusela v posledních týdnech vyhledat lékařskou pomoc a podobně, naznačuje, že obhájce postu prezidenta má jisté potíže.

A je tu otázka – bude v druhé přímé volbě prezidenta v Česku hrát zdravotní stav kandidáta roli? A jakou v případě u lidu populárního Zemana? Co, až lid uvidí vyčerpaného Zemana a proti němu svěžího Jiřího Drahoše, který je už teď mnohými považován za většího favorita?

Tento týden se toho ale dělo pochopitelně mnohem víc a my vám pro snazší orientaci nabízíme tradiční výběr z našich Názorů. Přejeme dobrý víkend a dobré čtení.

Jan Kubita, editor.“

Robert Pelikán, který začal vyprávět, že policie, která žádá sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, pracuje na politickou objednávku…Nemá pro to jediný důkaz, takže se dá opáčit, že jediným možným důvodem, proč to říká, je jeho slepá oddanost Andreji Babišovi…Ze strany ministra spravedlnosti Roberta Pelikána jde o zásadní selhání. Za nepodložené a v důsledcích nebezpečné výroky by měl ze své funkce odstoupit. To, že je láska slepá, ještě neznamená, že všechno, co se odehraje v jejím jménu, by se mělo pardonovat.
Zamyšlení Petra Honzejka „Slepá láska Roverta Pelikána“ z 23.8.2017 najdete v Názorech HN viz výše.

zdroj: Názory HN
náhledový obrázek: ilustrační

Související příspěvky