Týden od soboty 10.3.2018 do pátku 16.3.2018 v Komentářích HN: „Stephen Hawking měl mrtvé, pokřivené, bezvládné tělo s krásnou, překrásnou, mocnou a rovnou duší“

„Dobrý den z Hospodářských novin.

Pokud bychom měli hledat nejvýznamnější událost tohoto týdne, asi bychom se měli podívat za hranice naší země. A vlastně i Země.

Ve středu zemřel britský fyzik Stephen Hawking. Muž, úspěšný nejen pro své objevy, ale také proto, že přinutil ohromné množství lidí zajímat se o vesmírnou fyziku, ačkoli je obtížné ji porozumět.

Ekonom Tomáš Sedláček o něm ve svém sloupku pro Hospodářské noviny mimo jiné napsal:

  • Zemřel člověk, který jako jeden z nemnoha nacházel odpovědi na otázky, jimiž Bůh umlčel biblického Joba.
  • A i když možná trpěl více než on, čelil osudu důstojně a s grácií.
  • Stephen Hawking měl mrtvé, pokřivené, bezvládné tělo s krásnou, překrásnou, mocnou a rovnou duší.

Celý text Tomáše Sedláčka najdete zde,

Domácí události byly také zajímavé. Tisíce lidí protestovaly v ulicích proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi. Zeman jim to oplatil tím, co umí nejlépe a pozurážel je. Babiš oplácel také tím, co umí velmi dobře, tedy zákulisními hrami a silou – i když je v demisi a trestně stíhaný k tomu, sáhl celkem bezprecedentně do policejních struktur.

(Odkaz na Zemanovy výroky sem z hygienických důvodů dávat nebudeme. Ale zde si můžete přečíst něco o dobrodružné cestě do dalekých krajin, kam prezident vyslal své dva pomocníky. Uspějí? Neselžou? Jaké vezou dary a s čím se vrátí? A vrátí se vůbec?)

Přejeme vám dobrý víkend a dobré čtení našich Názorů.

Jan Kubita, editor.“

Zdroj: HN

Související příspěvky