VIDEO: tak trochu jiná Zpovědnice. Charitativní projekt Jiřího Mádla, Taťány Kuchařové a Zbigniewa Czendlika

„Jde o projekt přesně vystihující to, čím chci být a co chci dělat. Rád provokuji a bavím lidi a současně mě těší, když to, co dělám, je něčím prospěšné. Tohle všechno je Zpovědnice,“ vysvětluje Jiří Mádl, herec, režisér a tvůrce projektu. Svou drzostí a hravostí by Jiří Mádl rád získal pozornost i těch, kteří běžně na charitu nepřispívají.

Aplikace Zpovědnice nabízí sedm kategorií hříchů. Uživatel zadá, čím se provinil, získá slovní ohodnocení a dostane navrženou sazbu, za kterou může své hříchy „vykoupit“.

Částku, kterou mu aplikace navrhne, pošle zcela transparentně na charitativní projekt dle svého výběru. Zpovědnice je dostupná online a od konce června i její mobilní aplikace pro iOs a Android.

Do projektu se už zapojila také Armáda Spásy, Arpida centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, Pragulic, Jahoda, Asistence a Pestrá – psí asistence. Tvůrci postupně zvou ke spolupráci i další organizace a instituce.

JIŘÍ MÁDL – Herec, režisér a scénárista. Bývalý ředitel společnosti HUGO BIKE a jeden z nejmladších členů Evropské filmové akademie. Časopis Forbes ho před třemi lety zařadil mezi 30 pod 30 České republiky. Financial Times, Google a Visegrad Fond zase mezi sto nových tahounů střední a východní Evropy. Je členem think tanku Aspen Institute Central Europe.

TAŤÁNA GREGOR KUCHAŘOVÁ – Držitelka titulu Miss World 2006, topmodelka, herečka a dlouholetý lídr neziskové organizace Krása pomoci, podporující seniory. Patří mezi přední influencery dnešní mladé generace a reprezentuje český neziskový sektor v OSN.

ZBIGNIEW CZENDLIK – Římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a děkan lanškrounský. Letos získal Cenu čtenářů za svou knihu psanou s Markétou Zahradníkovou Postel hospoda kostel.

převzato z ASO, zdroj: Tisková zpráva, červen 2017, více informací zde.
náhledový obrázek: trailer Zpovědnice nebo ilustrační pixabay

Související příspěvky