Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Tandem Ganerál a Danuše zdvihá opomíjená témata: ochrana životního prostředí a lidské důstojnosti, zájem o regiony, seniory, bydlení a školství

Tandem Ganerál a Danuše zdvihá opomíjená témata: ochrana životního prostředí a lidské důstojnosti, zájem o regiony, seniory, bydlení a školství

Probíhající prezidentské volby přinášejí spoustu příběhů, které jsou hodné zaznamenání.

Za jednou velkou lekcí, kterou by si tuzemská politika a společnost měla zapamatovat, stojí Danuše Nerudová a její kandidatura na první prezidentku České republiky.

Je úterý, ani ne tři dny od zveřejnění výsledků voleb a na tiskové konferenci v Radlické kulturní sportovně na pražském Smíchově stojí před novináři vítěz prvního kola Petr Pavel a vedle něj Danuše Nerudová. Tedy dva bývalí soupeři, kteří se poslední půl rok přetahovali o velmi podobné voliče (nutno dodat, že takto slušnou kampaň vzájemných rivalů jsme tu dlouho neviděli).

„Je to spolupráce na otevření dveří pro mladou generaci a důkaz toho, že má smysl se angažovat v politice a že témata, která jsem prosazovala, budou součástí Pražského hradu i na další roky,“ vysvětluje Nerudová s tím, že zmíněná témata, která jsou pro její voliče důležitá – ať už šlo o ochranu životního prostředí, manželství pro všechny, lidskou důstojnost, zájem o regiony či seniory, otázku bydlení nebo přemýšlení nad reformou školství – nebudou opomíjena, protože Petr Pavel přebírá pomyslnou štafetu.

Danuše Nerudová i přes prohru ukázala, že po liberální kandidátce na prezidentku je v české společnosti poptávka – a že příběh o zemi, která věří a chce lepší budoucnost, nemusí nakonec záležet jen na jednom člověku, ale lze ho postupně naplňovat v součinnosti s dalšími, jako je bývalý protikandidát, který v základu uvažuje o prezidentském úřadě stejně.

Tento krok Danuše Nerudové může českou politickou kulturu a naši představu o politice významně posunout.

Zdroj: Vzkaz z Respektu 18. 1. 2023, autorka Andrea Procházková, kráceno.


Příklad Danuše Nerudové ukazuje v naší současnosti vzácný jev:
jak sice prohrát, ale nebýt poraženou a jak svůj potenciál nasměrovat dobrým směrem.
Děkujeme!

Informace a názory k tématu najdete v Otevřených novinách
pod štítkem Prezidentské volby 2023.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

pozvání do letního kina úvaly

Avízo a pozvání do Letního kina v Úvalech od 22. června do 31. srpan 2023