Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Takové davy výletníků Pražský hrad dlouho nezažil aneb happening Demokrat na Hrad! v neděli 8. ledna 2023
aby se symbolicky rozloučily s érou arogance a pohrdáním lidmi, kterou podle nich ztělesňoval Miloš Zeman, a také aby upozornili na důležitost prezidentské volby.

Takové davy výletníků Pražský hrad dlouho nezažil aneb happening Demokrat na Hrad! v neděli 8. ledna 2023

Na druhém nádvoří Pražského hradu se v neděli 8- ledna 2022 odpoledne sešly stovky lidí, aby se symbolicky rozloučily s érou arogance a pohrdáním lidmi, kterou podle nich ztělesňoval Miloš Zeman, a také aby upozornili na důležitost prezidentské volby.

Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka se shromáždění účastnily „vyšší stovky“ lidí.

Další lidé program sledovali na Hradčanském náměstí z velkoplošné obrazovky.

Účastníci chtěli podle organizátorů dát najevo, že od nově zvoleného prezidenta nebo prezidentky očekávají demokratické hodnoty, otevřenost, lidskost či prozápadní a demokratické směřování České republiky… Organizátoři také přinesli krabici s předměty, které podle nich symbolizovaly Zemanovo prezidentství, měli mimo jiné červené trenýrky, láhev becherovky nebo nafukovací člun. Na Hradčanském náměstí je na závěr akce vyhodili do popelnice.

Řečníci na nádvoří netypicky své projevy přednášeli na štaflích, pódium kvůli bezpečnostním kontrolám u vstupu do areálu Hradu nemohli organizátoři přinést. U kontrol se také před demonstrací tvořily fronty.

Související:

Zdroj: i Rozhlas, 8. 1. 2022 ZDE.
Náhledový obrázek a foto v textu: Milion chvilek pro demokacii

 

https://www.facebook.com/events/1254475358613155/

 

Milí a vzácní turisté,
výletu zdar! Takové davy výletníků Pražský hrad dlouho nezažil…

 

https://www.facebook.com/milionchvilek

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání na besedu s Újezďanem Markem Havrdou, přímým účastníkem českého předsednictví v Radě Evropské unie, ve středu 1. února 2023

Přijďte si poslechnout besedu o přímých zkušenostech z příprav a průběhu českého předsednictví v Radě EU, dozvědět se z první ruky o tom, čemu naši zástupci přispěli, jak změnilo předsednictví ...