Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Středočeši zastavují přípravu dopravní stavby Klánovická spojka. Pokračovat by mohla po dokončení Pražského okruhu a přeložky II/102
dokumentace EIA pro Klánovickou spojku

Středočeši zastavují přípravu dopravní stavby Klánovická spojka. Pokračovat by mohla po dokončení Pražského okruhu a přeložky II/102

 

Investorská příprava Klánovické spojky se pozastaví, rozhodli dne 15. 7. 2021 středočeští krajští radní. 

„Stalo se tak na základě odezvy z území. Zástupci obce Šestajovice a městské části Klánovice vyjádřili jasný nesouhlas s připravovanou stavbou za současných podmínek. Silný odpor vůči stavbě ze strany samospráv i spolků se ukázal i při veřejném projednávání v rámci EIA,“ informoval Martin Kupka (ODS), náměstek hejtmanky pro oblast silniční dopravy, který se veřejného projednání zúčastnil.

S pokračováním přípravy stavby se podle něho může začít až na základě jasně deklarovaného zájmu místních samospráv vyřešit Klánovickou spojkou stav a zatížení dopravy v tomto území a po dokončení Pražského okruhu a přeložky silnice II/102 v úseku mezi Úvaly a dálnicí D11.

 

 

Zdroj: Středočeský kraj, aktualita ze dne 15. 7. 2021
Náhledový obrázek: z dokumentace EIA

 

Souhrnné informace k plánované stavbě dálničního přivaděče mezi Klánovicemi a Šestajovicemi
najdete v Otevřených novinách ZDE.

 

Předchozí v ON:

Dokumentace EIA „Klánovická spojka“ je vrácena oznamovateli k přepracování: řádně doplnit a vypořádat připomínky

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Velikonoce 2023 v naší farnosti u kostela Povýšení sv. Kříže v Kolodějích

  Sledujte aktuality na https://kolodeje.farnost.cz/   Informace, články a pozvánky k tématu najdete v Otevřených novinách od roku 2015 pod štítkem Velikonoce.