Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Situace v České republice v roce 2021 připomíná orientální despocie středověku
Berlin Wall - East Side Gallery - Dmitri Vladimirovich Vrubel, autor Freepenguin, 2013, wikimedia

Situace v České republice v roce 2021 připomíná orientální despocie středověku

Nečekal bych, že se toho v České republice v roce 2021 dožiji. Současnost připomíná dění v bývalém Sovětském svazu a v současné Severní Koreji, kdy pokud se vládce neobjeví týden na veřejnosti, hned vznikají otázky, zda ještě žije, a pokud již ne, že pravděpodobně probíhá boj o moc, kdo přijde po něm. Bolševici na to byli experti.

Najednou všichni z Hradu přesně ví, co je neetické.
Že se nezajímali dřív.

Marek Orko Vácha, 14. 10. 2021, blog na Aktuálně.cz:
Teď budete říkat, co je neetické.

Náhledový obrázek: ilustrační
Berlin Wall – East Side Gallery – Dmitri Vladimirovich Vrubel, autor Freepenguin, 2013, wikimedia
Foto v textu: ilustrační, pixabay

Související:

Trvalo to jen pár hodin. Ve čtvrtek večer vydala Ústřední vojenská nemocnice tiskové prohlášení, ve kterém se nezvykle ostře distancovala od toho, co plnilo přední místa zpravodajských webů celé odpoledne – od návštěvy předsedy sněmovny Radka Vondráčka u nemocného prezidenta.

Nemocnice, kde je Miloš Zeman hospitalizovaný od neděle a leží na jednotce intenzivní péče, uvedla, že Vondráček byl u hlavy státu bez vědomí ošetřujícího lékaře, že ho tam protáhl hradní kancléř Vratislav Mynář, že to je porušení pravidel.

A mluvčí nemocnice Jitka Zinke ještě dodala, že v žádném případě nemůže potvrdit politikovy výroky o zdraví a kondici Zemana. Vondráček totiž suverénně tvrdil, že prezident je fit, že vtipkuje, a dokonce ukázal dokument s jeho údajně vlastnoručním podpisem. Na internetu se přitom okamžitě objevila srovnání tohoto podpisu s jeho staršími podpisy a signatury si moc podobné nebyly. Jako by se nemocnice svým prohlášením chtěla nejen distancovat od chování Mynáře a Vondráčka, ale i vzkázat zemi, že prezident není ani náhodou v tak optimistickém stavu, jak tito pánové tvrdí…

Doporučujeme celý komentář Luboše Křeče
Hradní suita se chová jako galerka nebo jako zpupní místodržící. Jak končívají, známe z dějepisu
včetně souvisejících odkazů
v HN, 15. 10. 2021 ZDE.

Související:

Sledujte aktualizovanou sérii reportáží
On-line: Volby do Poslanecké sněmovny
na Aktuálně.cz ZDE.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jak lze spojit zemědělskou produkci s udržitelnou výrobou elektřiny? Odpovědí je agrovoltaika

Agrovoltaika, agrivoltaika nebo taky agrofotovoltaika. Jestli jste tyto pojmy dosud neslyšeli, vězte, že se jedná o spojení zemědělské produkce a energetiky. V České republice aktuálně najdeme dvě instalace, jednu mikro ...