Úvodní stránka 30 DOPORUČUJEME 30 Seznamte se: Městská nájemní agentura. Spolupráce Prahy a jejích obyvatel ve prospěch sociálně slabších

Seznamte se: Městská nájemní agentura. Spolupráce Prahy a jejích obyvatel ve prospěch sociálně slabších

Pražský magistrát spustil prostřednictvím své organizace Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) Městskou nájemní agenturu, která bude lidem v bytové nouzi pronajímat za výhodné ceny byty vlastněné soukromníky. Ti tím získají garantovaný příjem od města, které také bude řešit všechny případné potíže s nájemníky. O zkušebním provozu agentury v květnu 2021 rozhodli radní.

Agentura má fungovat tak, že město vyjedná s majiteli bytu jejich pronájem a poté do nich umístí například seniory, rodiny s dětmi, samoživitele nebo mladé dospělé, kteří opustí ústavní péči.

Majitelům bude garantován příjem bez ohledu na to, jestli bude byt obsazen nebo jestli budou nájemníci řádně platit nájemné – případné pohledávky půjdou za městem.

Město se vlastníkovi také zaručí za úhrady případných vzniklých škod, agentura bude pojištěná. „Jde o koncept, který je v Česku v této podobě nevídaný, ale funguje v různých městech v Evropě,“ řekl radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti).

Důvodem ke zřízení agentury je nedostatek městských bytů. „Hlavní město Praha je například u osob v sociální tísni schopné vyhovět pouze 12 procentům žadatelů, přičemž v bytové nouzi jsou však všichni z nich,“ píše se ve schváleném materiálu.

Zdroj: ČTK na iRozhlas, 3. 5. 2021 ZDE.

 

 

Jsme nová veřejná služba určená majitelům bytů i lidem v bytové nouzi, jejímž účelem je poskytování dostupného bydlení v Praze.

Fungujeme jako spojka mezi majiteli pražských bytů a našimi nájemníky. Majitelům nabízíme sadu důležitých garancí a služeb, jako jsou pravidelné hrazení garantovaného příjmu či opravy bytu nad rámec běžných. Klientům poskytujeme podporu při bydlení a sociální služby, pokud je budou potřebovat. Tak vycházíme vstříc oběma stranám a snižujeme bariéry vstupu k dobrému a stabilnímu bydlení.

https://www.najemniagentura.cz/

 

 

 

Zdroj: najemniagentura.cz

 

Související:

Až milion lidí v Česku čelí vážným problémům s bydlením. Vyplývá to ze Zprávy o vyloučení z bydlení za rok 2021, kterou vydala iniciativa Za bydlení. Ze zjištění mimo jiné vyplývá, že mezi nejohroženější skupiny obyvatelstva patří seniorky a senioři, kteří se v posledních letech dostávají do bytové nouze stále častěji.

Celý rozbor najdete na cirkev.cz, 18. 8. 2021 ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Přestupní terminál Úvaly: cíl a výsledek architektonické soutěže

Železniční zastávka Úvaly patří mezi jedny z nejvíce vytížené železniční zastávky na trati Kolín – Praha. Proto již při rekonstrukce koridoru v letech 2015 – 2017 město Úvaly intenzivně spolupracovalo ...