Primátorka přivítala ve své rezidenci pražské starosty

 
 
 
 Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová se v pátek, 16.10.2015 společně s náměstkyní Evou Kislingerovou, náměstkem Petrem Dolínkem a dalšími zástupci setkala se starosty 57 městských částí. Hlavním tématem setkání byl návrh finančních vztahů hlavního města Prahy k městským částem pro rok 2016, starostové však měli možnost seznámit se i s aktuálním děním na odborech magistrátu.
„Po celou dobu se snažím se všemi starosty aktivně komunikovat, proto jsem i ráda, že jsem je mohla přivítat zde v rezidenci,“ říká primátorka Adriana Krnáčová, která se se starosty městských částí pravidelně setkává přímo na jejich radnici a z dosavadních čtrnácti návštěv si zatím odnesla 74 úkolů.
Hlavním tématem setkání se starosty bylo představení návrhu finančních vztahů hlavního města Prahy k městským částem pro rok 2016. O financování územních rozpočtů v r. 2015 a 2016 zpočátku promluvil Miroslav Matěj z Ministerstva financí, vlastní prezentace návrhu dotačních vztahů k městským částem se pak ujala náměstkyně primátorky pro oblast financí Eva Kislingerová. Z předloženého návrhu vyplývá, že Praha rozdělí mezi městské části 3 693 420 700 Kč, což je meziroční nárůst o 4 %.
„Nikdy se nevěnovalo projednávání rozpočtu tolik času, jako tomu bylo v letošním roce. Hledání kompromisu jsme se skutečně intenzivně věnovali. Byl použit jednotný model propočtu pro všechny městské části. Přestože příjmy hlavního města Prahy se o tolik nezvýší, byl navýšen minimální finanční vztah na jednoho obyvatele, garantovaná částka, z 2 500 na 2600 Kč,“ řekla mimo jiné k rozpočtu náměstkyně Eva Kislingerová.
Další vystupující, náměstek pro dopravu Petr Dolínek, následně starosty seznámil s plánem přenesení dopravně správních agend na městské části (přestupková řízení) a projednal s nimi i budoucnost parkovacích zón.
V závěru setkání představili svou činnost zástupci TSK a IPRu. Ředitel IPRu Petr Hlaváček starostům nastínil i plán designerské soutěže na nový pražský mobiliář.
 
Zdroj: praha.eu

Source:: http://www.praha21.cz/aktuality/5378-primatorka-privitala-ve-sve-rezidenci-prazske-starosty

Související příspěvky