Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Praha spolupracuje se Středočeským krajem při dostavbě pražského okruhu

Praha spolupracuje se Středočeským krajem při dostavbě pražského okruhu

Výstavba severní části pražského silničního okruhu se o krok přiblížila. Zástupci hlavního města Prahy, Středočeského kraje a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) si potvrdili naplánované trasování okruhu v Zásadách územního rozvoje (ZÚR) na vlastních územích a zájem úzce spolupracovat nejen mezi sebou, ale i se starosty dotčených středočeských obcí.

Koordinačního jednání se zúčastnili pražský primátor Zdeněk Hřib, jeho náměstek pro oblast dopravy Adam Scheinherr, náměstek hejtmanky pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Jiří Snížek, radní pro oblast silniční dopravy Karel Bendl a zástupci ŘSD a firmy Pragoprojekt.

Na jednání se řešila dostavba úseků 518, 519 a 520, tedy spojnic Ruzyně, Suchdola, Březiněvsi a Satalic… Termín, kdy řidiči poprvé vyjedou na nový úsek, zatím nepadl. Hotové jsou zatím západní a jižní části mezi Ruzyní a Modleticemi a úsek mezi Satalicemi a Běchovicemi. V přípravě je i úsek č. 511 mezi Běchovicemi a dálnicí D1, resp. Modleticemi.

Celá TZ náměstka pražského primátora Adama Scheinherra na praha.eu, 21. 7. 2022:
Hlavní město Praha a Středočeský kraj deklarují spolupráci při dostavbě Pražského okruhu
Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

„Naši lidi“ jsou obětí lží a figurkami v putinově hybridní válce. A Fialova vláda (se) neumí bránit dezinformacím

Na „naše lidi“ vláda kašle? Lež jako věž Tvrzení, že vláda na domácí kašle a pomáhá hlavně cizím, je lež. Pojďme si na ni trochu posvítit, je důležité znát její ...