Úvodní stránka 30 Kulturní mozaika 30 Pozvání do Národní galerie Praha v listopadu 2021. Falza a Digitální blízkost
NGP_Digitální blízkost 2021

Pozvání do Národní galerie Praha v listopadu 2021. Falza a Digitální blízkost

FALZA? FALZA!

Do galerií obvykle návštěvníci přicházejí, aby si prohlédli cenné originály slavných obrazů. V Národní galerii se od 19/11 vydáte opačným směrem. Ve Šternberském paláci Vám směle představíme výstavu s názvem Falza? Falza! Projekt kurátorky Sbírky starého umění Olgy Kotkové Vás provede falzifikáty významných děl od středověku přes holandské mistry 17. století až po československé umění první poloviny století dvacátého. Ke zhlédnutí zde budou padělky z dílny jednoho z nejznámějších falzifikátorů historie, jemuž se podařilo oklamat i Hermanna Göringa, a pokud chcete, můžete si zkusit zahrát na detektivy a odhalovat rozdíly mezi originály a falzy sami!

DIGITÁLNÍ BLÍZKOST A CENA EMPATIE

Ve Veletržním paláci se můžete od 11/11 těšit na dva nové projekty. V mezaninu se otevře výstava s názvem Digitální blízkost prezentující díla devíti mladých evropských umělců. Jejím tématem je intimita v době pokročilých komunikačních technologií a blízkost i odcizení, které se s nimi pojí. V Malé dvoraně si pak budete moci prohlédnout instalaci vítězných projektů Ceny Empatie, kterou NGP pořádá ve spolupráci s Komerční bankou. Díla Romany Drdové a Lenky Záhorkové přesahují hranice výtvarného umění a kreativně vytvářejí příležitosti pro vzájemnost a soužití ve společnosti i životním prostředí. Digitální blízkost i Cenu Empatie si přijďte prohlédnout již v předvečer jejich zahájení, a to 10/11, kdy pro je veřejnost zpřístupníme zdarma od 19 do 21.30 h.

 

NGP ON AIR

Série živých přenosů přednášek a diskuzí na Facebooku!
Archiv proběhlých přednášek naleznete na Facebooku a YouTube.

NGP On Air | Výstavy
2/11 18.00 Dialog o rozdvojeném logu

 

Zdroj: Newsletter NG, listopad 2021

Národní galerie Praha
Staroměstské náměstí 12
Praha 1, 110 15
224 301 122 info@ngprague.cz

www.ngprague.cz

https://www.facebook.com/NGPrague

 

Předchozí pozvání do NG v ON:

Pozvání do Národní galerie Praha v září, říjnu a listopadu 2021. Komentované prohlídky v září

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pozvání Ochotnického spolku na divadlo v Jirnech v sobotu 27. 11. 2021