Úvodní stránka 30 Kulturní mozaika 30 Pozvání do Národní galerie Praha v lednu 2022. Aktuální výstavy a výhled do roku 2022

Pozvání do Národní galerie Praha v lednu 2022. Aktuální výstavy a výhled do roku 2022

Národní galerie Praha pro Vás na tento rok připravuje spoustu nového; nové výstavní projekty, nové sbírkové expozice, významné mezinárodní spolupráce a tak dále.

V dubnu NGP představí průřezovou, retrospektivní výstavu Markéty Othové, jedné z mála českých umělkyň, které se v 90. letech prosadily na velkých výstavách v zahraničí.

Na podzim uvedeme ve 2. patře Veletržního paláce nové sbírkové expozice pokrývající české umění v letech 1939 až 2019 a architekturu v Čechách mezi lety 1958 a 1989 a 1. patro se ocitne V kroužcích dýmu, ve kterých bude sledovat specifický motiv zobrazení umělce jako kuřáka v českém výtvarném umění přelomu 19. a 20. století.

Valdštejnská jízdárna po více než padesáti letech představí rozsáhlé a unikátní dílo jednoho z nejvýznamnějších českých umělců 19. století Josefa Mánesa, a to v kontextu nového badatelského zpracování a restaurátorského průzkumu a nahlédne také pod vrstvu stereotypů spojených s jeho dílem.

A v květnu Salmovský palác znovu ožije jedinečnou kolekcí japonských zenových tušových maleb a kaligrafií pocházejících z období od 16. do 20. století v rámci výstavy Zenga.

 

NGP ON AIR

NGP je i online! Zde naleznete sérii živých přenosů přednášek a diskuzí, zde a zde archiv proběhlých přednášek.

Pokud jste ještě neměli možnost navštívit výstavu Buddha zblízka, můžete tak učinit prostřednictvím průřezové prohlídky výstavy, kterou Vás provede její kurátorka, ředitelka Sbírky umění Asie, Markéta Hánová.

A/nebo můžete nahlédnout do zákulisí výstavy Falza? Falza!

 

Zdroj: Newsletter NG, leden 2022

Národní galerie Praha
Staroměstské náměstí 12
Praha 1, 110 15
224 301 122
info@ngprague.cz

www.ngprague.cz

https://www.facebook.com/NGPrague

 

Předchozí měsíc v ON:

Pozvání do Národní galerie Praha v prosinci 2021. Jaké má NG plány?

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

šetrné zemědělství

Povzbuzení pro šetrné zemědělství: biologická rozmanitost se zvýší, výnosy a potravinářská bezpečnost se nesníží

Zemědělské metody šetrné k přírodě zvyšují biologickou rozmanitost, aniž by snižovaly průměrné výnosy. Vyčlenění zemědělské půdy pro přírodu nemá negativní vliv ani na potravinářskou bezpečnost. Vyplývá to ze závěrů desetiletého ...