Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Poslední světové výstavy v Národní galerii? Doprovodné programy a Anežka LIVE! v srpnu 2019

I v srpnu pokračuje program v zahradách Anežského kláštera!

TIPY Z PROGRAMU ANEŽKA LIVE! – SRPEN

Jóga každé úterý 18.00 · každý čtvrtek 7.30
3/8 12—21.00 Videokemp
6/8 21.00 Letní kino – Tranzit
7/8 16.30 a 18.30 Paměť pro středně pokročilé
8/8 21.00 Letní kino – První člověk
15/8 21.00 Letní kino – High Life
18/8 16.00 Je to v hlavě (a v těle)
20/8 21.00 Letní kino – Duch úlu
21/8 17.30 Anežkatour
22/8 21.00 Letní kino – Blade Runner 2049
27/8 21.00 Letní kino – Jízda
28/8 16.00 Malování v plenéru – (Ne)svobodný život v klášteře

 

V prostorách NG během letošního léta probíhají světové výstavy, připravované ještě za působení odvolaného ředitele Dr. Fajta, odborníka s mezinárodním renomé a kontakty. Nenechte si je ujít ( další takové nebudou…)!

 

Ve Veletržním paláci aktuálně probíhá vůbec první retrospektivní výstava Alberta Giacomettiho v České republice. Přes 100 soch a 50 maleb a prací na papíře Národní galerii zapůjčila pařížská Fondation Giacometti.

Grafický kabinet v 2. patře Veletržního paláce do 18/8 uvádí práce na papíře členů Skupiny 42 — Hudečka, Lhotáka, Grosse, Háka i dalších. Od 20/8 je vystřídá grafická tvorba Emila Filly — především jeho reakce na sílící nacistickou ideologii během 30. let minulého století. Stejné téma zastoupí i grafika Fillova současníka Pabla Picassa reflektující tehdejší situaci v rodné zemi.

Aktuální výstava Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko, zdarma přístupná pro děti a mladé do 26 let, mapuje prostřednictvím děl od středověku po současnost propojenou historii oblastí Čech a Saska. Vyrazte do Šternberského paláce — oázy klidu hned vedle Pražského hradu!

Víte, že práce na papíře je z důvodu vysoké citlivosti na světlo možno vystavovat po omezenou dobu, obvykle pouze 3 měsíce? Z tohoto důvodu jsou grafiky a kresby v expozici První republika obměňovány — od července najdete v sekci věnované Moderní galerii nově kresbu Maxe Švabinského.

Výstava Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard se těší rekordní návštěvnosti. Během měsíce ji v paláci Kinských Národní galerie vidělo přes 20 tisíc lidí.

https://www.youtube.com/watch?v=MywUP1YvIJs&feature=youtu.be

Nynější šéfka muzea Ordrupgaard Anne-Birgitte Fonsmarková pražskou výstavu věnovala Jiřímu Fajtovi, dnes už bývalému řediteli Národní galerie, který vzácnou zápůjčku pro Prahu vyjednal. „Dokázal využívat příležitostí a vždy usiloval o to, aby pro Národní galerii získal to nejlepší,“ píše v předmluvě katalogu Fonsmarková.

Fajt již výstavu otevřít nemohl, neboť byl ministrem kultury z ČSSD Antonínem Staňkem na jaře odvolán.

Celý průvodce po výstavě „Monet, Degas, Renoir. Národní galerie vystavuje impresionisty z podnikatelovy sbírky“ na Aktuálně.cz, 10.7.2019 ZDE.

DOPROVODNÝ PROGRAM — TIPY NGP

Kompletní doprovodný program naleznete na ngprague.cz,
program pro děti sledujte na stránce Národní galerie Praha dětem.
Zdroj: NG Praha

Náhledový obrázek: ilustrační


Předchozí v ON:

Prázdniny v Národní galerii: probíhající výstavy, doprovodné programy a Anežka Live! v červenci 2019

Související příspěvky