Poslední duben stylově? Na Majáles v Českém Brodě!

Majáles je středověký studenstký svátek, plný recese a nevázanosti. V průběhu dějin se měnil až ve svátek romantický nebo vlastenecký. Po válce se ho chopili komunisti a přeměnili jej v další příležitost pro ideologickou masáž svazáků a aparátčníků.  Svobodomyslnější vysokoškoláci ale o Majáles nepřestali usilovat a uchovávali jeho studenský a nonkonformní podobu.  Po krátkém tání v 60. letech se ho ale veřejně  dočkali až v r. 1990, kdy byl králem Majálesu zvolen student Matematicko- fyzikální fakulty UK Milan Horák a korunu převzal od svého předchůdce z r. 1965 – Allena Ginsberga. Majáles ve 21. století ovládla komerce a masová megazábava pod značkou Český Majáles a Pražský Majáles. Naštěstí jsou stále živé studentské majáles, v nichž dostává establishment na frak :-). Doufejme, že k právě k tomuto typu svátku patří Majáles v Českém Brodě:

MAJÁLES v Českém Brodě
sobota 30.4.2016 od 13 h

Majáles_logo

„Jaký datum si letos zapsat do kalendáře? Sobotu 30.4.! Protože právě na “čarodějnice” se bude konat 2. ročník Majálesu. A rozhodně to bude stát za to. Těšit se můžete na Vladimira 518, Vypsanou Fixu, mladého písničkáře Thoma Artwaye, kapelu Light & Love, I Love You Honey Bunny a v neposlední řadě 2 kapely se studenty gymnázia..“

… Famfrpálový turnaj, Live Jukebox Táborák Stage, Play Zone, Volba krále Majálesu..

Pořádá Gymnázium Český Brod, Společnost přátel gymnázia, Ameba Production za podpory města Český Brod. Program: Mladimir 518, Vypsaná fixa, Thom Artway, Light & Love, Ešus.

Předprodej vstupenek u studentů gymnázia Český Brod, v Městském informačním centru a v prodejně květin nám. Arnošta z Pardubic Český Brod.

Veškeré informace stylově a přehledně na webu Majáles ZDE.

Majáles_logo

Související příspěvky