Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

Pomoc pro děti v Nepálu (Kids to kids)

Organizace Neposeda a Úřady městských částí Prahy 20 a 21 se rozhodly podpořit celosvětový humanitární projekt na pomoc Nepálu, a to zvláště těm nejmenším.Program Děti dětem umožňuje dětem z celého světa povzbudit a podpořit své vrstevníky žijící v oblastech postižených chudobou nebo přírodní katastrofou. Děti obvykle připraví dárkové balíčky obsahující školní potřeby, hračky a kartičku s fotografií dítěte, jménem a krátkým pozdravem nebo nakreslí veselý obrázek.Na rozdíl od materiální humanitární pomoci se program Děti dětem odehrává především v srdcích a myslích dětí. Obdarované děti zjišťují, že mohou mít kamarády i v jiných zemích, kteří na ně v čase tísně myslí a mají je rádi. Naopak děti, které dárky vytvořily, si uvědomují svou schopnost něco ve světě změnit k lepšímu. Z těchto dětí vyrůstají lidé s širším rozhledem, pochopením a globálním uvažováním.Vaše děti mohou poslat dárkový balíček svým malým kamarádům do poničených nepálských škol a vesnic, které byli postiženy nedávnou přírodní katastrofou. Kromě hygienických a školních potřeb mohou děti nakreslit obrázek velikosti A5 jako pozdrav a povzbuzení pro děti, které ztratily střechu nad hlavou a zakoušejí chudobu a strádání. Z druhé strany obrázku děti nalepí svoji fotografii, napíší jméno, věk, adresu školy a krátký pozdrav v angličtině. Tímto jednoduchým způsobem mohou dát nepálským dětem vědět, že mají v České republice kamarády, kteří na ně myslí, soucítí s nimi a mají je rádi. Myslíme si, že je to výborná příležitost pro naše děti, aby si uvědomily svou sounáležitost s dětmi z jiné vzdálené země a přesvědčily se, že i ony mohou svojí dobrou vůlí přispět ke štěstí těch, kterým se nežije tak dobře.
Pokud byste se chtěli zapojit do tohoto projektu, poprosili bychom Vás o připravení balíčků s těmito potřebami:• kartáček a zubní pasta• tuhé mýdlo a ručník• propiska, tužka a pastelky • blok na kreslení A5• výživná tyčinka• ořechová směs/ sušené ovoce
Všechny potřeby by měly být uloženy v igelitovém sáčku.
Balíčky můžete přinést do 15. června na několik sběrných míst:Úřad městské části Praha 21, Staroklánovická 260, Praha 9, sběrná krabice u podatelnyNeposeda, Centrum pro rodinu Zastávka, Šimanovská 47, Praha-KyjeÚřad městské části Praha 20, Jívanská 647, Praha 9, kancelář 204 a 211Pokud budete mít jakékoli dotazy týkající se tohoto projektu, ráda Vám je zodpoví Jana Haltufová na telefonu 733 685 911.

Source:: http://www.praha21.cz/aktuality/5179-pomoc-pro-deti-v-nepalu-kids-to-kids

Související příspěvky