Úvodní stránka 30 OBČANSKÁ SPOLEČNOST 30 PETICE: Za pokusy bez zvířat. Můžete se zapojit do 31. 8. 2022

PETICE: Za pokusy bez zvířat. Můžete se zapojit do 31. 8. 2022

Pokusy na zvířatech způsobují zvířatům ohromné utrpení a jejich počet téměř neklesá. Často se využívají jen ze setrvačnosti a kvůli nedostatečnému prosazování jiných metod ze strany úřadů. Proto stále probíhají i pokusy, ke kterým již existují alternativy bez zvířat.

Organizace z celé Evropy se spojily, aby společně bojovaly za modernizaci vědy a konec tohoto utrpení. Nyní tak máme jedinečnou příležitost vyzvat EU k tomu, aby nastala skutečná změna. Bez Vás to ale nezvládneme. Podepište iniciativu Za pokusy bez zvířat zde.

 


Zákaz testování kosmetických přípravků na zvířatech na úrovni EU představoval slib Evropy, že zvířata již nebudou trpět a umírat v zájmu kosmetiky.

Tento slib byl porušen.
Orgány stále vyžadují, aby se kosmetické přísady testovaly na zvířatech, což je v rozporu s očekáváním a přáním veřejnosti a se záměrem zákonodárců.

Přitom máme velmi silné nástroje pro zajištění bezpečnosti kosmetických přípravků bez potřeby využívat zvířata a jedinečnou příležitost radikálně změnit ochranu lidí a životního prostředí. Evropská komise musí prosazovat tento zákaz a podpořit přechod k hodnocení bezpečnosti kosmetických přípravků bez využívání zvířat.

Vyzýváme Evropskou komisi, aby přijala tato opatření:

1. Chránit a posílit zákaz zkoušek kosmetických přípravků na zvířatech.
Iniciovat legislativní změnu s cílem dosáhnout ochrany spotřebitelů, pracovníků a životního prostředí, pokud jde o všechny kosmetické přísady, aniž by se prováděly zkoušky těchto přísad na zvířatech, a to kdykoli a za jakýmkoliv účelem.

2. Změnit nařízení EU o chemických látkách.
Zajistit ochranu lidského zdraví a životního prostředí nakládáním s chemickými látkami bez přidání nových požadavků na zkoušky na zvířatech.

3. Modernizovat vědu v EU.
Přislíbit legislativní návrh, ve kterém se stanoví plán postupného ukončení všech zkoušek na zvířatech v EU před koncem stávajícího volebního období.

Podepište iniciativu Za pokusy bez zvířat zde.

Zdroj: Svoboda zvířat, https://svobodazvirat.cz/

 

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

v Úvalech

V Úvalech je již dohodnuta koalice pro období 2022 – 2026? Memorandum o koaliční spolupráci: Otevřené Úvaly + ODS + TOP09

V Úvalech je dojednána koalice do roku 2026 Výsledek povolebních jednání: stávající koalici Otevřených Úval a ODS podpoří TOP 09, kandidátkou na starostku je Markéta Rydvalová z Otevřených Úval. Výsledek komunálních voleb ...