OBRAZEM: Tip na výlet na kole – díl 69: Praha – Mladá Boleslav

Přátelé cykloturistiky a přírody!

O sobotě 12/8 jsme se v několika lidech vydali do přípražského Pojizeří. Původním cílem bylo dojet po značených turistických stezkách do Mladé Boleslavi a vrátit se po červené podél Jizery zpět.

Do Boleslavi to lesem ještě šlo. Ale v polích před Dobrovicemi jsme vjeli do rozbahněného úseku, který jako takový nebyl na první pohled poznat. Kola se obalila tuhým bahnem, neprošla vidlicemi a přestala se otáčet. K jejich zpojízdnění bylo zapotřebí bláto “vyšťourat klacíkem” a modlit se, aby fungovaly brzdy a hlavně přehazovačka. To se nakonec povedlo, mj. i díky větší louži, v níž se dalo bláto na pláštích “zředit”.

Do Ml. Boleslavi jsme před pátou nakonec dojeli a v lokálu na náměstí se odměnili kvalitním jídlem a pitím. Zpět jsme se vraceli dle plánu podél Jizery.

Do Krnska to ještě šlo, ale při pokusu najet na příříční cyklostezku jsme narazili na louže a přibývající bláto. Po zkušenosti s blátem zablokovanými koly jsme se vrátili na asfalt a vlahým podvečerem jsme do Prahy jeli – až na pár kilometrů – po silnici. Doma, respektive před nástupem do MHD, jsme ten den měli v nohou akorát 120 kilometrů, z toho několik desítek km terénem.

Rudolf.
MUDr.
cyklovyletypraha@seznam.cz
mobil: 702 183 101
Fotky jsou na:
http://50plus.rajce.idnes.cz/Mlada_Boleslav_z_Prahy_na_kole_12.8.2017/

Informace, zajímavosti a tipy pro své výlety na kole najdete

v Otevřených novinách v rubrice CYKLOVÝLETY

Související příspěvky