OBRAZEM: Tip na výlet na kole – Provence 2017

Přátelé cykloturistiky a přírody!

Dny 16/6 – 25/6 jsem strávil na cyklozájezdu v Provence. Jel jsem tam s cestovkou autobusem s cyklovlekem. Ubytování bylo ve dvouhvězdičkovém kempu v chatkách, jejichž vybavení – mně osobně – přišlo jako velmi dobré. Na výlety do okolí se vyjíždělo autobusem vezoucím kola klasicky v cyklovleku. Byl jsem takto na výletě jen jednou. Dál jsem jezdil po vlastní ose podle v Luxoru zakoupené mapy a podle mapek dodaných cestovní kanceláří respektive naší guid-kou.

Co na Provence zaujme, jsou bezesporu levandulová pole a možná i pole s léčivými bylinami, tedy pokud si jich člověk všimne. Místní sýry mě až tak nezaujaly, naše syrečky a sedlčanský hermelín mi stačí. Zaujala mě však svérázná provensálská architektura s vesničkami nalepenými na skálu. Na ochutnávání cizozemských specialit ani na kulinářské experimenty v cizině až tak nejsem.

Krajina s velkým kaňonem Verdon protkaná dalšími menšími stržemi připomínajícími Colorado každopádně zanechala dojem. Horké suché počasí mi vyhovovalo. Vše, co se večer vypralo, do rána uschlo. Pobyt jsem za těchto podmínek subjektivně vnímal jako krátký a určitě bych tam pobyl nejméně ještě další týden. Bylo tam pořád na co koukat a kam jezdit.

Rudolf.

Přijměte cyklofotoreporáž z Provence jako námět pro vaše vlastní výlety na kole.

MUDr.
cyklovyletypraha@seznam.cz
mobil: 702 183 101

Fotky řeknou více, viz:
http://50plus.rajce.idnes.cz/Provence_na_kole_16.6._-_25.6.2017/#IMG_8127.jpg

Související příspěvky