OBRAZEM: Pochod za Loupežníkem DRHOLCEM v sobotu 8.9.2018. AKTUALIZACE

Loupežnický pochod se stal oblíbenou a hojně navštívenou součástí Týdne zdraví v Újezdě nad Lesy. Ten letošní se konal v sobotu 8.9.2018, se startem v Újezdském muzeu a cílem v prostorách před II. stupněm Masarykovy ZŠ se vchodem z Čentické. Trasy 5, 11 a 25 km prošlo 190 pochodníků všech věkových kategorií. Pokud na cestě překonali loupežnické kontroly a úkoly, v cíli je čekala  bohatá odměna nejn turistických upomínek a razítek, ale i zcela netradičních sportovních atrakcí: makety tréningového trenažeru Kateřiny Sáblíkové a míčové soutěže korfbal. Vyzkoušeli je malí i velcí, únava z pochodu byla ta tam.

Osvědčeným hitem v cíli byly opět špičkové domácí saláty. Těžko soutěžit, který byl nejchutnější. Ale vyhrál salát sýrový, následovaný salátem z červených fazolek a ovocným salátem. Letos  byl cíl obohacen i o občerstvení z Vinotéky Blatov manželů Procházkových, takže káva, kácovské pivo a burčák uspokojily každého žíznivého turistu.

V cíli bylo opět možno přispět na charitativní sbírku Světluška Nadačního fondu ČRo pro nevidomé. Oficiální sbírkový týden začne v pondělí 10.9., takže pokud jste si nepořídili píšťalku, náramek, nebo slušivá tykadla v cíli Pochodu za loupežníkem DrHolcem v Újezdě nad Lesy, máte šanci v ulicích Prahy i ostatních českých měst do 14.9.2018.

AKTUALIZACE: Účastníci a organizátoři  pochodu přispěli Světlušce 3 260 Kč. Pokladničku a dárkové předměty přebírá Rarášek a sbírka v Újezdě nad Lesy bude pokračovat v sobotu 15.9. na multifunkčním hřišti.

Loupežnický pochod, organizovaný Klubem českých turistů, odborem Pohoda, zastoupený Klárou Zezulovou, letos příhodně navazuje na výstavu ke 130 letům KČT, která je k vidění do 14.10.018 v Újezdském muzeu v přízemí DDM. Organizace pochodu není žádná procházka. Poděkování patří především Kláře, členům její rodiny a kolegům turistům, ale i učitelkám a dětem Masarykovy ZŠ a dobrovolníkům, kteří s organizací i zdárným průběhem každoročně obětavě pomáhají.

Vernisáží turistické výstavy a loupežnickým pochodem se naplno rozjel Týden zdraví v Újezdě nad Lesy 2018.

 

 

Foto: Zita Kazdová – dobrovolnice na startu a v cíli pochodu. Byl docela frmol, na focení moc času nezbývalo…
Těšíme se na další fotky, rádi je doplníme!

Foto: Klára Zezulová

Související:
Opravy a čištění Lesní galerie I – celosvětové „úklidové září“ Újezdského STROMu


AKTUALIZACE:

Klub Českých turistů a Klára Zezulová s upoutávkou na Újezdské muzeum a Pochod za loupežníkem DrHolcem v TV – program „Sama doma“ 12.9.2018 ZDE.

AKTUALIZACE II:
Podrobný článek a další fotky najdete na webu Masarykovy ZŠ ze dne 12.9.2018 ZDE.

Související příspěvky