Úvodní stránka 30 O projektu 30 Pravidla diskusí a komentářů

Pravidla diskusí a komentářů

 1. Pravidla diskuzí
 • Diskutující nesmí zveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR či propagují nezákonné činnosti.
 • Komentáře a diskusní fóra slouží ke svobodné výměně názorů či vyjádření názoru na dané téma.
 • Diskutující nesmí zastrašovat nebo vyhrožovat násilím jednotlivci či skupinám lidí.
 • Stejně tak nesmí propagovat národnostní, rasovou, náboženskou či jinou nesnášenlivost nebo diskriminaci určité skupiny právě kvůli příslušnosti k národu, rase nebo náboženství.
 • Do komentářů a diskusních fór nepatří vulgarismy, urážky, pomluvy nebo obscénnosti.
 • Do komentářů a diskusních fór je zakázáno vkládat reklamy, spam ani jinou formu propagace komerčních aktivit.
 • Do komentářů není povoleno vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem nebo obsahem legálním, ale nesouvisejícím s tématem diskuze.
 • Diskutující musí respektovat soukromí jiných lidí, a proto je zakázáno zveřejňovat soukromé údaje o jiných osobách – např. jejich telefonní čísla, plné adresy apod.
 • Diskutující nesmí opakovaně vkládat do komentářů nebo diskusních fór příspěvky se stejným obsahem.
 • Diskutující se nesmí vydávat za někoho jiného.
 • Jakékoliv příspěvky účastníků vložené do diskuzí vyjadřují výhradně jejich názory a stanoviska a provozovatel serveru nenese za příspěvky účastníků žádnou odpovědnost.

 

 1. Zakládání nových vláken

Než založíte ve fóru nové vlákno, zkuste fóra prohledat, jestli na nich na podobný dotaz někdo neodpovídal. Je zbytečné zaplňovat fórum pořád stejnými dotazy, nikdo také nebude na stejný dotaz odpovídat podruhé.

Zařazujte své vlákna a dotazy do správných fór. Na tomto serveru je více diskusních fór a u každého najdete popis, jaké příspěvky do něj patří. Špatně zařazená vlákna mohou být vymazána!

 

 1. Psaní dotazů

Pokud máte nějaký dotaz a nebo  potřebujete poradit, přesně tento dotaz popište. Pokud vám někdo odpoví na dotaz, nezapome
ňte, že nepotěší víc srdečné poděkování, které motivuje i ostatní, nestarat se pouze o osobní záležitosti.  A pokud mezičasem na odpověď přijdete sami, napište o tom do fóra, aby se informace dostaly i ostatním uživatelům a čtenářům diskusního fóra.

Pamatujte, že vy něco chcete, a že nikdo není povinen vám odpovídat. Pokud na svůj dotaz odpověď nedostanete, podívejte se nejprve, jestli jste poskytli dostatek informací.

 

 1. Psaní odpovědí

Pokud odpověď znáte, poraďte ostatním, zcela jistě budete někdy potřebovat radu i vy. Odpovězte i v případě, že máte nějaký nápad, o kterém nevíte, jestli bude fungovat. Cenné jsou jakékoliv poznatky.

 

 1. Psaní příspěvků obecně

Používejte diakritiku (háčky a čárky), snažte se psát spisovně a bez chyb, vypadá to řádově lépe. Mnoho lidí nečitelné příspěvky nebo příspěvky bez diakritiky ani číst nebude.

Pokud diskutující poruší ve svém příspěvku tato pravidla, pak je redakce oprávněna takové příspěvky smazat. Redakce může omezit vstup do zvolených diskuzí jen pro registrované uživatele a to i dodatečně. Pokud by diskuze jako celek porušovala tato pravidla diskuzí, je redakce oprávněna diskuzi zamknout jen pro čtení nebo zcela odstranit. Redakce rovněž může zakázat na neomezenou dobu uživateli, který opakovaně porušil pravidla diskuze, vkládání příspěvků do diskusního fóra, nebo komentářů ke článku.

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*