Úvodní stránka 30 POZVÁNKY 30 O lišejnících na ovocných stromech a pozvání na Pomologické dny 3. – 4. září 2022 v Průhonické botanické zahradě

O lišejnících na ovocných stromech a pozvání na Pomologické dny 3. – 4. září 2022 v Průhonické botanické zahradě

V sobotu 3. září 2022 Český svaz ochránců přírody pořádá lichenologický seminář s exkurzí do sadu starých odrůd ovoce. Dozvíte se, kde lišejníky hledat, co jim prospívá a jakým způsobem na stromech žijí. Můžete se zeptat na vše, co vás o lišejnících zajímá. Seminář se koná v rámci dvoudenní výstavy ovoce Pomologické dny – podzim v zahradě, kterou již třetím rokem v Průhonické botanické zahradě společně připravuje Botanický ústav AV ČR a Český svaz ochránců přírody.

Lichenologický seminář proběhne v sobotu 3. září 2022 (v 10 h a 13 h)
v Botanické zahradě v Průhonicích, na Chotobuzi.
Je součástí realizace projektu Podpora ohrožených druhů epifytických lišejníků v ovocných výsadbách,
podpořeného Norskem prostřednictvím Norských fondů.

 

Na výstavě starých odrůd ovoce si můžete prohlédnout pestrý sortiment podzimních jablek a hrušek:

Součástí doprovodného programu je seminář zaměřený na zpracování ovoce na mošty, kde si tradiční způsob moštování můžete vyzkoušet a ochutnat čerstvé odrůdové mošty. Dále se můžete těšit na oblíbené pěstitelské přednášky, kde odborníci ukáží zásady celoroční péče o ovocné stromy a představí významné odrůdy přímo při prohlídce genofondového sadu.

Po celou dobu dvoudenní výstavy bude probíhat pomologická poradna s možností určení vámi donesených vzorků ovoce a zodpovězení vašich ovocnářských dotazů.

Výstava se koná v rámci odborného programu ČSOP Oživení starých odrůd. Program je zaměřen na vyhledávání starých odrůd ovocných stromů a jejich záchranu. Informace o starých ovocných odrůdách a genofondových plochách najdete na www.stareodrudy.cz.

Zdroj: Ekolist ZDE
Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Co se (ne)děje na magistrátě? Okénko pro Prahu Sobě, březen 2023

Milí sousedé, vážení Pražané, máme za sebou první měsíc v opozici. Do práce jsme se pustili s vervou, nemohli jsme se dívat na to, jak Rada města pod vedením Bohuslava ...