Novoroční ohňostroj

Předáváme info HMP: Tradiční novoroční ohňostroj rozzáří Prahu v 18.00 hodin. Bude trvat celkem 660 vteřin, tedy jedenáct minut. Bylo podstatně sníženo množství akustických efektů a velkých kulových pum, které při svém efektu vytvářejí intenzivní hluk. Naopak bylo zvýšeno množství přízemních efektů a padajících dešťů, které jsou viditelné i za nepřízně počasí, dají se přesněji ovládat do hudebního doprovodu a udávají moderní trend střelby ohňostrojů se sníženou hlučností na nezbytné minimum. Obsahuje celkem 3 760 hlasitých ran a celková váha odpáleného materiálu činí 3 000 kilogramů. Ke sledování novoročního ohňostroje je nejvhodnější Dvořákovo nábřeží, Pařížská ulice, Čechův, Mánesův a Štefánikův most.
Podobně jako v minulých letech mají lidé možnost zažít ohňostroj i s hudebním doprovodem, který vznikal přesně na míru s přihlédnutím ke každému odpalu světlice. Zaposlouchají se do něj díky ozvučení na začátku Čechova mostu, případně pokud si naladí na frekvenci 93,7 přenos Hitrádia City.
Pro automobilovou dopravu budou 1. ledna 2018 od 16 do 18.30 hodin uzavřeny tyto komunikace:

Dvořákovo nábř. v úseku Štefánikův most – nám. Jana Palacha
nábř. Edvarda Beneše v úseku Klárov – Štefánikův most
Čechův most, Mánesův most, Štefánikův most, most Legií
Pařížská v úseku ul. Bílkova – nám. Curieových
17. listopadu v úseku nám. Jana Palacha – nám. Curieových

Provoz tramvají (Mánesův a Čechův most, pravobřežní komunikace od Národního divadla po náměstí Curieových) bude přerušen v 17:30 hodin. Tramvajová doprava na dalších komunikacích – Štefánikův most a most Legií bude řízena operativně podle situace ve spolupráci s Policií ČR. Doporučujeme cestujícím nespoléhat na tramvaje a využívat metro.
Městská policie bude zajišťovat prostor u metronomu na Letné, odkud bude ohňostroj odpálen, a to jak v době příprav (od dopoledních hodin 31. 12.), tak i v jeho průběhu, a poté až do dopoledních hodin 2. ledna. Pražská záchranka bude mít přímo na Letné dvě sanitky a jednu na nábř. Edvarda Beneše, stejně budou umístěny požární automobily hasičů a na Vltavě opět čluny Policie ČR, Městské policie a také vodní záchranné služby Českého červeného kříže.

Source:: http://www.praha21.cz/aktuality/6311-novorocni-ohnostroj

Související příspěvky